Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 29.03.2024 02:46

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 9 ] 
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: an020 Моя мати – відьма
СообщениеДобавлено: 22.09.2019 17:20 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4111
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обсуждение рассказа an020 Моя мати – відьма


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an020 Моя мати – відьма
СообщениеДобавлено: 24.09.2019 16:45 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 05.09.2019 10:10
Сообщения: 29
Мені сподобалася головна героїня Ярина. В неї було нелегке життя, але вона все ж стала на сторону добра.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an020 Моя мати – відьма
СообщениеДобавлено: 25.09.2019 14:39 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 31.08.2019 21:57
Сообщения: 5
Все понравилось, но...
Самосуд...
"Доброжелатели" настучали бы власти.
Дочь вызвали бы для допроса. Участковый милиционер (полицейский) даже бы пробовал уговаривать ничего не рассказывать, ведь сняли бы с должности его за недонос... или того хуже...
Как умирала ведьма? Если это не средние века (а, вроде нет) -- то врач уже бы побывал и осмотрел пациентку, поставил бы диагноз.
А, если бы не сообщали о болезни - то сколько бы бумаг доця написала, что она не виновата ни в чем, что мать сама отошла в мир иной?!!
Слухи были бы кругом...
С книгами интересно - ведьмы (целители) знают, что нет ни белых, ни черных. Все обижаются или завидуют или что-то ждут важное взамен. Просто общепринятой моралью руководствуются или выгодой (надеюсь, без обид, это - личное мнение) и лечат или калечат...


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an020 Моя мати – відьма
СообщениеДобавлено: 27.09.2019 13:56 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 30.08.2019 17:29
Сообщения: 42
20. Яке чудове ні про що
Прошу вибачати, але складається враження, що Ярина росла у вакуумі. Вона настільки ніяка, що навіть дивно, що вона існує. Жити в селі, де всі все про всіх знають, із матір'ю-відьмою із дуже важким характером і при цьому лишитися із психікою, чистою, як папір - так не буває. Лікар, що радить звернутися до знахарки. Підтримую попереднього дописувача про самосуд. Сцена із виганянням духу померлої відьми недоречна і викликала лише роздратування.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an020 Моя мати – відьма
СообщениеДобавлено: 27.09.2019 18:22 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 19.09.2019 20:51
Сообщения: 338
Вправно написано, нема затягнень, чи чогось такого. З погляду реалій світу, у якому відбуваються події, є певна логіка: донька злої відьми не хоче бути злою і намагається допомагати людям. Проте, як на мене, героям бракує життя. Вони неначе нагадують моделі. Модель відьми, модель доньки, модель нареченого, модель селян - усі з чітко визначеними функціями і без якихось індивідуальних рис. І це заважає сприймати їх як живих осіб, навіть коли вони роблять цілком слушні речі. Перепрошую за критику, але чомусь мені так здалося. Удачі автору!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an020 Моя мати – відьма
СообщениеДобавлено: 27.09.2019 18:22 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 12.01.2019 15:25
Сообщения: 48
Непогане оповідання, але трохи бракує гостроти. Успіхів!!)))


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an020 Моя мати – відьма
СообщениеДобавлено: 27.09.2019 19:03 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 17.12.2017 13:28
Сообщения: 233
Як на мене, написано досить добре, художньо, читається легко. Погоджуся з попереднім коментатором на рахунок логічності бажання дівчини бути доброю, а не творити зло, як це робила її мати. А ще, як на мене, бракує пояснення часових рамок, у яких відбувалися події, це б трошки конкретизувало героїню та надало читачу відчуття близькості або навпаки - віддаленості до неї та, власне, подій. Зроблю припущення, що розповідь описує дев'яності роки минулого сторіччя. Ну і фінальний висновок якби прийшов сам собою, треба було зробити щось на кшталт того, що сторінки книги змінювали колір у залежності від намірів відьми
Удачі на конкурсі! :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an020 Моя мати – відьма
СообщениеДобавлено: 28.09.2019 09:47 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 22.09.2019 15:39
Сообщения: 6
Оповідання "Моя мати - відьма" залишило у мене суперечливі враження. З одного боку описана ситуація подібна на таку, що реально відбувалася в житті і це мені бачиться, як її перевага. З іншого боку уся оповідь дуже проста. Ну дуже проста... Основні вчинки героїв та повороти дуже нескладного сюжету (ну дуже нескладного!..) прочитуються наперед і на несподіванки залишається лише сподіватися. Героїня якось так надто легко і рятує, і карає, доволі грубо переступаючи при цьому межі добра і зла...
В оповіданні є атмосфера щирості, є почуття, але бракує емоцій та несподіванок - того, що робить оповідь особливо цікавою.
Окремо хочу сказати про назву. Проста як паровозний гудок. І ця простота не на користь оповіданню. Має бути якщо не інтрига, то хоча б натяк на неї. Один із варіантів втілення інтриги - назва твору.
Щиро бажаю успіху!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: an020 Моя мати – відьма
СообщениеДобавлено: 03.10.2019 12:35 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.09.2019 17:53
Сообщения: 367
Откуда: Долина Буревісника, там де Море і Сонце
Радше сподобалося, аніж ні. Єдине, що не дозволило цілковито повірити - не зрозуміло, коли відбуваються події. Якось із контексту і ритміки розповіді скидається на давні часи, а потім бабах - і лікарня, аналіз крові...


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 9 ] 

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB