Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 28.03.2024 16:21

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 13 ] 
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: an007 ЗНАХАР Легенда про Утопленика
СообщениеДобавлено: 22.09.2019 17:20 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4111
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обсуждение рассказа an007 ЗНАХАР Легенда про Утопленика


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an007 ЗНАХАР Легенда про Утопленика
СообщениеДобавлено: 24.09.2019 17:01 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 30.08.2019 17:29
Сообщения: 42
7. Олдскульно
В дитинстві у мене була старенька книжка, чи не єдина українською мовою в нашій невеликій домашній бібліотеці. Я не памятаю її назви і палітурки, але це була книжка страшних українських казок про нечисту силу. ТАк от, зараз я прочитала історію, яка точно знайшла б собі місце в тій збірці.
Що ок: стилістика. Так, дійсно чудова страшна казка про нечисту силу, яка, попри літературність викладання, не втратила стиль саме казки.
Чого не вистачило: плавності. Казка, вона ж як струмочок тече, а тут довелося трохи пострибати по купинках: розбиття тексту на абзаци і виділення їх на окремі тексти не дуже вдала задумка.
І да, корінець, який викопали із багнюки не може перетворитися на порох після розтирання, хіба що на жижу. Але це я вже прискіпуюсь :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an007 ЗНАХАР Легенда про Утопленика
СообщениеДобавлено: 24.09.2019 17:12 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 5
Рожева Сойка писал(а):
7. Олдскульно
В дитинстві у мене була старенька книжка, чи не єдина українською мовою в нашій невеликій домашній бібліотеці. Я не памятаю її назви і палітурки, але це була книжка страшних українських казок про нечисту силу. ТАк от, зараз я прочитала історію, яка точно знайшла б собі місце в тій збірці.
Що ок: стилістика. Так, дійсно чудова страшна казка про нечисту силу, яка, попри літературність викладання, не втратила стиль саме казки.
Чого не вистачило: плавності. Казка, вона ж як струмочок тече, а тут довелося трохи пострибати по купинках: розбиття тексту на абзаци і виділення їх на окремі тексти не дуже вдала задумка.
І да, корінець, який викопали із багнюки не може перетворитися на порох після розтирання, хіба що на жижу. Але це я вже прискіпуюсь :)


Спасибі за відгук!
Ну, плавність то поняття відносне, сучасна література (мені так здається) тяжіє більш до образності і накопичення окремих елементів в цілісний сюжет - читачеві самому потрібно збирати пазли, щоб вийшла картина, та й картина ця у всіх може бути різною)
А от з коренем Ви не праві: вони бувають не тільки насичені рідиною, а й сухі, які одразу перетворюються на порох. Не вірите? Викопайне нечуй-корінь, розтріть його, і одразу в тому переконаєтесь! :D :D :D


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an007 ЗНАХАР Легенда про Утопленика
СообщениеДобавлено: 27.09.2019 20:20 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 19.09.2019 20:51
Сообщения: 338
Як на мене, це оповідання - чудовий зразок того, як доволі звичайний сюжет можна перетворити на оригінальний, мальовничий і захопливий твір. Такий, що поглинає всю увагу і затягує. Знахар просто бомбезний, дуже яскравий і колоритний дядечко. Цинічний, недбалий, брутальний і водночас мудрий - це чудовий контраст до широко розповсюдженого і вже набридлого образу чистеньких і чемних, нудотно-цукеркових чарівників. В інших частинах дія і описи теж захоплюють. Дуже сподобалася реалістична деталізація світу в оповідання: адже й справді, коли чарівний клубок котиться лісом, то мусить збирати на себе усе сміття і бруд. У творі немає відчуття штучності і умовності, довкілля справді відчувається як живе. Сюжет начебто стислий і простий - проте чітко розроблений і збалансований. Дуже гарний і вправний твір. Бажаю автору успіху на конкурсі! :D


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an007 ЗНАХАР Легенда про Утопленика
СообщениеДобавлено: 29.09.2019 12:54 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 21.09.2019 19:30
Сообщения: 50
Загалом сподобалось, особливо кінцівка. Для мене забагато було флешбеків, які не несли нової інформації, а повторювали нам одні й ті самі твердження (Орися і Іван кохають один одного, її батьки проти). Краще б використати ці знаки для обгрунтування мотивації братів/батьків (все ж таки це великий гріх і було б цікаво побачити, чи вони геть пустились берега, чи їх мучили сумніви перед таким вчинком).
Цитата:
притискав жижу до ока істоти
- мені здається, жижу досить важко притискати
Цитата:
Дівчата і так дивляться на неї, як на якусь блаженну – це ж так за хлопцем побиватись.
В сенсі? Це ж її наречений.
Цитата:
Навіщо ти сказала їм убити мене?
Цей дивний умовивід виглядає штучно - наче спеціально вставлений, щоб підвести нас до питання клятви.
До речі, я тут подумала, що якщо дівчини вже нема в цьому світі, то за логікою якраз клятва Івана мала б підтягнути його туди, куди вона пішла з цього світу, але то вже був би хеппі енд :)


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: an007 ЗНАХАР Легенда про Утопленика
СообщениеДобавлено: 29.09.2019 14:18 
Не в сети
Танцующий с бубном
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 22.01.2017 23:33
Сообщения: 1025
Откуда: Васильків
Цитата:
якщо дівчини вже нема в цьому світі, то за логікою якраз клятва Івана мала б підтягнути його туди, куди вона пішла з цього світу

Гм, не можу погодитися з Бузковим драконом, хоч, я так зрозумів, в авторському світі, клятви діють навпростець, як з джінами, але Іван вже розлучився з Орисею й поніс кару за невиконану клятву, тобто у Івана не якесь закляття, що підтягує його до Орисі. Цікаво, а як би склалося, якби Іван поклявся, що сам, з власної волі ніколи не покине Орисю?

З іншого боку, не можу погодитися з автором в нюансах його ж фентезійного світу, як це не дико звучить. Бо щось я не допетрав.
По-перше, Іван поклявся, що краще втопиться, ніж покине Орисю. Але ж він не поклявся, що стане утоплеником? Я так зрозумів, у вашому світі, авторе, не кожен, хто втопився, стає утоплеником (істотою-"хто покликаний вічно скитатись у цьому світі, не знаючи ні спокою, ні відпочинку"). Отже, герої повинні розрізняти ці речі. Мені так здалося, як читачеві.
По-друге, Іван не клявся Орисі, що ніколи не покине її. Він просто підтвердив Орисі: "Та краще б мені утопитись, коли так!", а не, наприклад, ""Клянусь, що краще б мені утопитись, коли так!"".
Чи в авторському світі справджуються всі слова й обіцянки, що промовляються? Чи тільки у певних людей, що не можуть кривити душею, чи щось таке?
Хоча, з огляду на реакцію утопленика Івана: "Хто знав, що в простих словах стільки сили?", його випадок швидше випадковість, ніж закономірність, або ж люди в оповіданні досі не розібралися з магічними законами, що діють в їх світі.

Але це я так, всього лише чіпляюся до слів, із яких складається, як не дивно, оповідання.
Ще зрозумів, це лише одне оповідання із циклу оповідань про Знахаря, і якби прочитати докупки всі ці оповідання, то межі можливого й неможливого в створеному авторському світі, мені б, мабуть, стали зрозуміліші.
Лише цього мені забракло в оповіданні.
А так, дуже сподобалося. Ну, й образ "сірого" знахаря, що діє передусім для себе, теж вельми вдався.
Удачі на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an007 ЗНАХАР Легенда про Утопленика
СообщениеДобавлено: 01.10.2019 18:04 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 5
Всім дякую за відгуки!!!
Закони магії вони завжди хаотичні - що в нашому світі, що в світі Знахаря. Достеменно ніколи не можна сказати, як поведе себе певна сутність,притаманна виключно до фізичного світу, зіткнувшись із сутністю, приналежною до духовного виміру (в цьому випадку, людина і Клятва). Навіть дослідники магії, котрі все життя поклали на її вивчення (той же Захарія), не можуть достеменно стверджувати про причинно-наслідковий звязок, а лиш намагаються повпливати на те, що вже трапилось (не гарантуючи при цьому жодного результату). :mrgreen:


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an007 ЗНАХАР Легенда про Утопленика
СообщениеДобавлено: 01.10.2019 23:00 
Не в сети
Постоялец

Зарегистрирован: 10.01.2019 20:24
Сообщения: 107
А так хотілося щасливої розв"язки :( .
Такі позитивні персонажі Орися з Іваном, а все так несправедливо закінчується.
До останнього вірилось, що зло буде покарано.
Утім, настрій створено чудово, а знахар взагалі вийшов найяскравішим персонажем.
З таким знахарем і вороги не потрібні.
Оповідання гарне.
Удачі на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: an007 ЗНАХАР Легенда про Утопленика
СообщениеДобавлено: 02.10.2019 12:37 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 5
Христя Хмиз писал(а):
А так хотілося щасливої розв"язки :( .
Такі позитивні персонажі Орися з Іваном, а все так несправедливо закінчується.
До останнього вірилось, що зло буде покарано.
Утім, настрій створено чудово, а знахар взагалі вийшов найяскравішим персонажем.
З таким знахарем і вороги не потрібні.
Оповідання гарне.
Удачі на конкурсі!


Дякую за відгук! Зрештою, що таке зло? Що добре для одного, те погане для іншого :D
Втім, якщо подобаються щасливі кінці - обовязково завітайте на черговий конкурс Азимуту, там вони частенько трапляються! :D


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an007 ЗНАХАР Легенда про Утопленика
СообщениеДобавлено: 02.10.2019 12:51 
Не в сети
Танцующий с бубном
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 22.01.2017 23:33
Сообщения: 1025
Откуда: Васильків
Певно, сама краща реклама Азимуту, яку чув :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an007 ЗНАХАР Легенда про Утопленика
СообщениеДобавлено: 02.10.2019 17:10 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 5
Прокрастинатор писал(а):
Певно, сама краща реклама Азимуту, яку чув :)


Хто ж іще нас рекламуватиме, як не ми самі :D :D :D


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an007 ЗНАХАР Легенда про Утопленика
СообщениеДобавлено: 05.10.2019 13:05 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.09.2019 17:53
Сообщения: 367
Откуда: Долина Буревісника, там де Море і Сонце
А сподобалося. Якось дуже правильно закінчується. Єдине, щодо клятви: я так і не зрозуміла, як вона працює. Мені здається, після смерті Орисі мав би померти й Іван, ні?


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an007 ЗНАХАР Легенда про Утопленика
СообщениеДобавлено: 05.10.2019 13:34 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 5
Мавка писал(а):
А сподобалося. Якось дуже правильно закінчується. Єдине, щодо клятви: я так і не зрозуміла, як вона працює. Мені здається, після смерті Орисі мав би померти й Іван, ні?


Дякую! :D Правильно? Для Азимуту правильно - щасливий кінець з весіллям, то ж і в правилах написано :D
Як уже говорилось вище, магія діє вибірково і хаотично, чим вона і відрізняється від звичайних, звичних нам законів. Знахар, який бодай трохи розбирається в ній, нічого не пояснює. Це ж Іван говорить про клятву, і це його призма сприйняття світобудови. Можливо, саме в момент смерті хаотичні магічні закони спіткнулись з невизначеними думками й принципами Івана, що й призвело до такого випадку. Можливо, хлопець не витримав наглої смерті, і просто прийшов у цей світ утоплеником, а клятва тут навіть ні до чого, а, можливо, є і ще щось інше - варіантів багато, всіх навіть Захарія б не перерахував, тому він просто пішов у ніч :D


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 13 ] 

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB