Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 28.03.2024 15:36

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 14 ] 
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: an022 Ходить Довбуш молоденький
СообщениеДобавлено: 22.09.2019 17:20 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4111
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обсуждение рассказа an022 Ходить Довбуш молоденький


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an022 Ходить Довбуш молоденький
СообщениеДобавлено: 23.09.2019 10:17 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Пошук скарбів - надзвичайно цікава тема. Історія Довбуша - ще цікавіше. Зустріч сучасної людини з чугайстром - так само. Тобто маємо чудовий задум. Але щодо виконання...
Структура оповідання нагадує навчально-театральну виставу. Розтлумачка від автора, далі інсценований епізод, і знову розтлумачка. Завдяки "театральній умовності" персонажі не сприймаються як живі люди. Та й поводяться вони дуже дивно.
Наприклад, Олена почула вночі пісню. Що робитиме реальна жінка ніччю, у горах, у наметі, де інших людей не може бути за визначенням? Звичайно, вона штовхне свого чоловіка й скаже - "Там якась дурепа пісні співає. Мені лячно, тож піди, подивися". Мабуть, і разом підуть, якщо вона не надто полохлива. І почнуться пригоди, бо читачеві має бути лячно. Це ж приємно - сидиш собі вдома і читаєш, як десь у Карпатах шукають закляті скарби. Уявіть собі - йде привид Довбуша, за ним мавка, а тоді ще й чугайстр з’являється. Якщо чесно, мені б єдиного Довбуша вистачило, аби накивати п’ятами.
Ні, Олена роздивляється ці чудасії, ніби вдома сидить у телевізора.
Цитата:
Вона вляглася і одразу ж задрімала

Як смажили ковбасу на вогнищі та снідали - про це в подробицях є. А сюжетної напруги, небезпеки, критичних ситуацій - геть немає.
Авжеж, оповідання це вигадка, але їй бракує правдоподібності.
Цитата:
- Місько я, – представився він. – Буду вам провідником, аби ніякий ту’ман до вас си не вчєпив.
- Ага, то ви той провідник, про якого я просив! – Іван підвівся назустріч прибулому. – Оленко, нам доведеться йти малодоступними ділянками гір, тому цей пан допоможе нам дістатися до місця легше і швидше.

Чому провідник зустрівся з ними в горах, а не в селищі? Як він узагалі їх знайшов?
Чому не постало питання - як повертатися, не заблукавши, коли провідник відмовився йти далі?
Треба сказати, гуцульська говірка провідника сподобалася. Гарна мовна характеристика персонажа.
Цитата:
-Здається, ми вже близько, – Іван глянув у GPS-навігатор і витягнув металошукач. Вони дійшли до невеликої полонини, позаду якої був схил, порослий травою. Металошукач, який до того видавав рівномірний писк, пронизливо зашумів.

Занадто легко вони відшукали древні скарби.

Цитата:
Іван витягнув смартфон і спробував упіймати мережу – зв’язок у горах був не найкращий

Щось мені здається, в такому місці, де поховані скарби, зв’язку взагалі не буде. Чи треба мати супутниковий телефон.

Кульмінація вийшла розпливчастою. Фактично герої відмовилися від власної мети - знайти скарби Довбуша. А яку отримали нагороду? Для людства - врятували від світової катастрофи. Стоп. Не врятували. Бо причиною катастрофи були саме вони. То що ж для себе?
Цитата:
Обличчя вкрилося злотистою засмагою, щоки аж пашіли здоровим рум’янцем, а в очах ще не згасло відлуння пережитих пригод. Вона виглядала чудово

Якась нерівновага. Шукали скарбів, а знайшли лише засмагу.

Прикро, бо текст мав шанси стати цукеркою. Присутня ідея, історія, цікава знахідка з датами. Але загалом це поки виглядає мов синопсис. Який неодмінно стане гарним твором, якщо допрацювати мотивацію і реакції персонажів.

Удачі на конкурсі!

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: an022 Ходить Довбуш молоденький
СообщениеДобавлено: 23.09.2019 17:00 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 17.12.2017 13:28
Сообщения: 233
Цікава замальовка, але технічна частина пошуку скарбів ну дуже наївна, все відбувається зовсім не так. Жоден металошукач не показує наявність конкретного металу на глибині 3 метри, є глибинні металошукачі, які вказують наявність якогось металу на глибині до 5 метрів, є металошукачі, які можуть розпізнати за деяких умов деякі метали на глибині до 30-40 см, а є ще георадари, які вказують на певні зміни у ґрунті, вказуючи на неоднорідності, пустоти і т.д.

От не погоджуся з пані Тетяною на рахунок дій жінки у глухому лісі. То ж жінка, вона цікава як кішка, всюди свого носа потикне, особливо, якщо її медовий місяць проходить не так, як вона собі запланувала :) А зі всіма іншими зауваженнями згідний.

Удачі на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an022 Ходить Довбуш молоденький
СообщениеДобавлено: 24.09.2019 16:26 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 13.10.2013 09:50
Сообщения: 494
Мурррчик писал(а):
Цікава замальовка, але технічна частина пошуку скарбів ну дуже наївна, все відбувається зовсім не так. Жоден металошукач не показує наявність конкретного металу на глибині 3 метри, є глибинні металошукачі, які вказують наявність якогось металу на глибині до 5 метрів, є металошукачі, які можуть розпізнати за деяких умов деякі метали на глибині до 30-40 см, а є ще георадари, які вказують на певні зміни у ґрунті, вказуючи на неоднорідності, пустоти і т.д.

От не погоджуся з пані Тетяною на рахунок дій жінки у глухому лісі. То ж жінка, вона цікава як кішка, всюди свого носа потикне, особливо, якщо її медовий місяць проходить не так, як вона собі запланувала :) А зі всіма іншими зауваженнями згідний.

Удачі на конкурсі!

А я читала, що є професійні металошукачі, в яких є функція розпізнавання конкретного металу. І діють вони до 5 метрів. Коштують вони правда страшні гроші, але якщо герой професійний археолог, то, мабуть, міг мати такий прилад.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an022 Ходить Довбуш молоденький
СообщениеДобавлено: 24.09.2019 16:29 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 13.10.2013 09:50
Сообщения: 494
Птица Сирин писал(а):
Пошук скарбів - надзвичайно цікава тема. Історія Довбуша - ще цікавіше. Зустріч сучасної людини з чугайстром - так само. Тобто маємо чудовий задум. Але щодо виконання...
Структура оповідання нагадує навчально-театральну виставу. Розтлумачка від автора, далі інсценований епізод, і знову розтлумачка. Завдяки "театральній умовності" персонажі не сприймаються як живі люди. Та й поводяться вони дуже дивно.
Наприклад, Олена почула вночі пісню. Що робитиме реальна жінка ніччю, у горах, у наметі, де інших людей не може бути за визначенням? Звичайно, вона штовхне свого чоловіка й скаже - "Там якась дурепа пісні співає. Мені лячно, тож піди, подивися". Мабуть, і разом підуть, якщо вона не надто полохлива. І почнуться пригоди, бо читачеві має бути лячно. Це ж приємно - сидиш собі вдома і читаєш, як десь у Карпатах шукають закляті скарби. Уявіть собі - йде привид Довбуша, за ним мавка, а тоді ще й чугайстр з’являється. Якщо чесно, мені б єдиного Довбуша вистачило, аби накивати п’ятами.
Ні, Олена роздивляється ці чудасії, ніби вдома сидить у телевізора.
Цитата:
Вона вляглася і одразу ж задрімала

Не згідна. Не знаю, як ваш чоловік, а мого коханого не те що співоча дівка, гармата не розбудить. :) Так що мені було би простіше подивитися самій. Та й дівка -це ж не зграя п'яних мужиків. Тут я пас. Щодо телефонного зв'язку в Карпатах, то він переважно ловиться. Але не всюди добре. Знаю, бо сама живу в цьому регіоні.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an022 Ходить Довбуш молоденький
СообщениеДобавлено: 24.09.2019 20:04 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 17.12.2017 13:28
Сообщения: 233
Пані автор, під своїм оповіданням треба відповідати під конкурсним ніком.

На рахунок металошукачів. Ті, які до 5 метрів бачать, і ті, які метали розрізняють - то різні апарати, поки що не створили таких, які це поєднують. А георадари, які коштують до 70 тис.у.о., і які археологами використовуються для пошуку пустот, метали не розрізняють. Ну, це так, для інформації.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an022 Ходить Довбуш молоденький
СообщениеДобавлено: 25.09.2019 10:49 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 05.09.2019 10:10
Сообщения: 29
Мурррчик писал(а):
Пані автор, під своїм оповіданням треба відповідати під конкурсним ніком.

На рахунок металошукачів. Ті, які до 5 метрів бачать, і ті, які метали розрізняють - то різні апарати, поки що не створили таких, які це поєднують. А георадари, які коштують до 70 тис.у.о., і які археологами використовуються для пошуку пустот, метали не розрізняють. Ну, це так, для інформації.


Я не автор, просто прочитала оповідання. Автор може ще відгукнеться.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an022 Ходить Довбуш молоденький
СообщениеДобавлено: 25.09.2019 10:49 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 05.09.2019 10:10
Сообщения: 29
Мурррчик писал(а):
Пані автор, під своїм оповіданням треба відповідати під конкурсним ніком.

На рахунок металошукачів. Ті, які до 5 метрів бачать, і ті, які метали розрізняють - то різні апарати, поки що не створили таких, які це поєднують. А георадари, які коштують до 70 тис.у.о., і які археологами використовуються для пошуку пустот, метали не розрізняють. Ну, це так, для інформації.


Я не автор, просто прочитала оповідання. Автор може ще відгукнеться.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an022 Ходить Довбуш молоденький
СообщениеДобавлено: 26.09.2019 17:52 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 12.01.2019 15:25
Сообщения: 48
Початок - просто шикарний. Але далі починаються здоровенні шмати розповідей. якими б вони цікавими не були, це втомлює. сюжет потрібно подавати не монологами, а діями, або хоч комбінувати їх. Успіхів!!)))


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an022 Ходить Довбуш молоденький
СообщениеДобавлено: 26.09.2019 20:43 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 19.09.2019 20:51
Сообщения: 338
Спочатку цікаво. Гарні описи, чудово відтворена гуцульська говірка. Але з моменту появи потойбічних істот усе стає якимось "дерев'яним" і штучним. Розмова з Чугайстром виглядає так, наче це пояснювальна промова ляльки зі сцени. Зв'язок між спробами вирити скарби Довбуша і початком війн аж надто нагадує міф про таку ж саму властивість могили Тамерлана. Тобто, мені здалося, що ніякої оригінальної ідеї тут не вбачається - лише певна кількість відомих фактів (якщо не сказати "штампів"), зібраних докупи, до того ж не завжди зграбно. Перепрошую, може, я чогось не розумію? Але у будь-якому разі бажаю успіхів!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an022 Ходить Довбуш молоденький
СообщениеДобавлено: 27.09.2019 14:10 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 30.08.2019 17:29
Сообщения: 42
022. Після пані Сірин і сказати більше нічого.
Мене добила мотивація персонажів.
З Іваном все ок, його можна уявити фанатиком, який ладен власний медовий місяць перетворити на дослідницьку експедицію. А от Олена... Вона не розділяє захоплення чоловіка аж настільки, щоб не думати про олінклюзів сидячі у палатці, але при цьому так кохає Івася, що йде з ним в піший похід в Карпати - та облиште, не вірю жодному слову.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an022 Ходить Довбуш молоденький
СообщениеДобавлено: 27.09.2019 20:21 
Не в сети
Танцующий с бубном
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 22.01.2017 23:33
Сообщения: 1025
Откуда: Васильків
Ви нічого не розумієте - це стьоб. Спочатку Іван одружується навмисне, щоб в медовий місяць нарешті відправитися на пошуки скарбів. Потім спить як бабак, поки жінка шльондрає вночі з волохатим чоловіком, ще й поборює блуд, дещо із себе знявши. А в кінці герої самовдоволені, що врятували світ від самих себе, ще й позасмагали.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an022 Ходить Довбуш молоденький
СообщениеДобавлено: 02.10.2019 12:13 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.09.2019 17:53
Сообщения: 367
Откуда: Долина Буревісника, там де Море і Сонце
Гарний кістяк, на який не завадило би трохи м'яса наростити.
Сцена зустрічі з провідником класна, але він далі не грає якоїсь надважливої ролі, яку можна було очікувати, виходячи із кількості уваги, що йому приділена.
Натомість, чоловік існує десь фоном, йому як особистості приділено мало уваги. Бабка на автовокзалі вийшла виразнішою.
Багато ключових моментів подані стислими переказами.
А ось наприкінці в мене взагалі жирнісікье "не вірю" трапилося: чувак марить тими скарбами, потягнув дружину у медовий місяць їх шукати, а варто дружині розповісти казочку про чугайстра та знайти кілька співпадінь, що підтверджують конспірологічну теорію, одразу від пошуків свого життя відмовився, і навіть спроби пручатися якісь мляві вийшли...


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an022 Ходить Довбуш молоденький
СообщениеДобавлено: 04.10.2019 17:27 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 08.09.2019 23:33
Сообщения: 60
Ох... Про хороше: в оповіданні багато цікавого і нового, це я схвалюю!
Але по суті це оповідання мого "улюбленого" жанру "А, скажіть, професоре..." Здається, герої пішли в гори лише для того, щоб почитати одне одному лекцію, зустріти інших лекторів і ще їх послухати - а тоді лише трошки поприключатися. Цікавинок подано дійсно багато: і історичних, і фольклорних, але навіщо ж, умовно кажучи, цитувати вікі у репліках? На жаль, автор чи авторка не придумали, як показати все це, а не розказати - хоча визнаю, що задача була би небанальна!
Не обійшлося і без штампів, приміром:
Цитата:
В її душу змією вповзала тривога

і не дуже вдалих порівнянь
Цитата:
вона вислизала від неї, наче невловимий птах.

Про металошукач теж збентежило. Хіба дорогоцінні метали ним можна знайти? Вони ж не магнітяться. Ну хіба що супутній мідний посуд, щось таке. Або нехай мене виправлять знавці металошукання. Пиття невідомої рідини з невідомого посуду - теж дивний вчинок.
Фінал, попри все, лишив приємні враження :)
Отже, враження на загал середні. Щиро бажаю автору чи авторці доробити цю історію, бо у ній купа цікавинок.
Успіхів на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 14 ] 

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB