Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 28.03.2024 14:46

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 14 ] 
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: an003 Ковалівна і Залізний Вовк
СообщениеДобавлено: 22.09.2019 17:20 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4111
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обсуждение рассказа an003 Ковалівна і Залізний Вовк


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an003 Ковалівна і Залізний Вовк
СообщениеДобавлено: 23.09.2019 01:20 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 24
Дуже динамічна оповідь, і викликає щиру повагу майстерність, з якою у відносно невеликий обсяг вкладено таку кількість активних дій. Чудові діалоги і влучні фразеологізми. Мстислава хвацька і симпатична. Навіть у казковому сюжеті добре змальовано специфічну середньовічну атмосферу влади сили – хто сильніший і з мечем, той може кривдити, кого заманеться. Вовк, та ще й залізний, гармонійно співвідноситься з тим, що батько Мстислави – коваль. А ковалів у часи, що описуються, ще й вважали почасти чаклунами – тому такий непересічний персонаж цілком логічно вплетений до загальної структури. Це оповідання так і вбачається у вигляді мультика або фентезі-фільму, і кортить уявити собі якесь продовження цієї історії. Бо ж Вовк служитиме героїні сім років, а за цей час багато чого може трапитися...


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an003 Ковалівна і Залізний Вовк
СообщениеДобавлено: 23.09.2019 08:09 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Шановній авторе an004!
Зверніть увагу, що коментувати оповідання (не рахуючи власного) треба під форумним ніком, а не конкурсним.

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: an003 Ковалівна і Залізний Вовк
СообщениеДобавлено: 24.09.2019 11:00 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 30.08.2019 17:29
Сообщения: 42
3. Це було прекрасно!
Оповідання не відпускало до останньої крапки, читати було легко і захопливо. Герої логічні і органічно вписані в час і простір. Попри те, що їх в оповіді чимало, не відчувається перевантаження. А динаміка - просто супер, подія за подією йдуть дуже органічно і оповідь тримає в напрузі до самого кінця. Це твір, якому віриш.
Ну і щоб не все було так добре :) Можна було б обійтись без любові наприкінці, але навіть це не зіпсуло загального враження від тексту.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an003 Ковалівна і Залізний Вовк
СообщениеДобавлено: 24.09.2019 12:27 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 4
Дякую за відгук! Дуже приємно, що історія подобається!
Дякую і за критику!
Але мушу заступитися за кохання в фіналі: це, певним чином, історичний факт! :) Згідно билин, воєвода Добриня дійсно був одружений на жінці-воячці, яка поклала його в кишеню після бою. Правда, в пізніх версіях билин цю видатну жінку назвали неправильним іменем, але що візьмеш з цих співців! Довелося відновлювати історичну справедливість! Але факт, що кохання у героїв оповідання все ж було, і знехтувати цим було неможливо :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an003 Ковалівна і Залізний Вовк
СообщениеДобавлено: 24.09.2019 16:39 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 05.09.2019 10:10
Сообщения: 29
Сподобалося грамотне змалювання історичних деталей.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an003 Ковалівна і Залізний Вовк
СообщениеДобавлено: 24.09.2019 19:03 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 21.09.2019 19:30
Сообщения: 50
Мені сподобався початок - намічався такий собі слов'янський хорор. А далі усе перетворилось на казку. Я не проти казок, але сон налаштував на інше. Під кінець трохи втомили хватські бігання героїні туди-сюди. Я люблю неочікувані повороти, тому мене засмутив перебачувальний хепіенд (я розумію, що у форматі казки не бажано вбивати в кінці усіх добрих героїв, але хотілося б якогось сюрпризу). Фішку з "його не може вбити жоден смертний чоловік, тому хай це зробить жінка" я зарахувати не можу, бо вже бачила її у Володарі перстенів, але Ви можете назвати це алюзією ;)
Плюсик за чітку відповідність темі і звернення до історії.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: an003 Ковалівна і Залізний Вовк
СообщениеДобавлено: 24.09.2019 22:04 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 4
Бузковий дракон писал(а):
Мені сподобався початок - намічався такий собі слов'янський хорор. А далі усе перетворилось на казку. Я не проти казок, але сон налаштував на інше. Під кінець трохи втомили хватські бігання героїні туди-сюди. Я люблю неочікувані повороти, тому мене засмутив перебачувальний хепіенд (я розумію, що у форматі казки не бажано вбивати в кінці усіх добрих героїв, але хотілося б якогось сюрпризу). Фішку з "його не може вбити жоден смертний чоловік, тому хай це зробить жінка" я зарахувати не можу, бо вже бачила її у Володарі перстенів, але Ви можете назвати це алюзією ;)
Плюсик за чітку відповідність темі і звернення до історії.


Спасибі за відгук) Бігання героїні відчайдушно стискалися для конкурсного ліміту, а горору не планувалося взагалі, це і мала бути проста весела історія по билині, в якій діва-богатирка посадила Добриню в кишеню і подумала "Як негарний - приб'ю, як гарний - одружуся з ним". Ну отакий гумор вийшов.
Щодо убивства героїв в фіналі, то цього аж ніяк не можна було зробити, на жаль. Їм ще після цієї історії двадцять років Новгородом керувати, а їхньому онуку - замовляти знамените Остромирове Євангеліє.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an003 Ковалівна і Залізний Вовк
СообщениеДобавлено: 30.09.2019 14:36 
Не в сети
Танцующий с бубном
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 22.01.2017 23:33
Сообщения: 1025
Откуда: Васильків
В оповіданні стільки раз сказано про цицьки, я вже сам захтів на них подивитися. Але то таке, пусте :)

Без анотації було б набагато краще. А так стільки спойлерів! Це ж не Брама, тут анотація зовсім не обов'язкова. Але таке не тільки в цьому оповіданні.

А так доволі цікаво. Желізний Вовк сподобався. Майже києворуський стімпанк.

Удачі на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an003 Ковалівна і Залізний Вовк
СообщениеДобавлено: 30.09.2019 21:31 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Цитата:
– Треба воротами йти. Зможеш? – Мстислава кивнула, і Вовк додав. – Тоді лишаю вас. Чекатиму за містом, в яру Беремищі. І щоб вийшла живою!
А якщо такий алгоритм - вовк із Жариною стрибає за паркан, лишає Жарину там, стрибає знову, забирає Мстиславу, стрибає... Чом ні?

Цитата:
Вовк чатував на дівчат у кущах, ледь втікачки заховалися, стрибнув на дорогу і присів.
– Хутко на мене, тікаймо!
То що, він брехав, що в нього лапки і він двох не потягне?

Цитата:
Пройти вдалося без галасу. Варта пильнувала вхід у шатро, але Мстислава, почухавши лоба під підшоломником, підняла боковину намету, заштовхнула Жарину і сама пролізла
Бардак! Таким чином будь-хто може просочитися.

Цитата:
Підняла з землі пораненого Добриню – нічого страшного, просто крові багато
Насправді, для того часу це страшно. Найбільші втрати живої сили були через згубу крові, шок, анемію, ще й зараження.

Цитата:
Може, ще якусь косу зрубаю
Є таке завдання! Треба придумати назву для збірки. Це, мабуть, складніше, ніж Свенельда побороти. :D

Цитата:
А тоді воювали, і билися, і любили, і жили довго і щасливо
З неба впало три яблука. Одне - мені, друге - тобі, а третє - тому, хто нас слухав. :D

Отже, це оповідання має дуже серйозний недолік - воно занадто швидко закінчилося. Ще б читала.

Удачі на конкурсі!

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: an003 Ковалівна і Залізний Вовк
СообщениеДобавлено: 30.09.2019 23:50 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 4
Цитата:
вовк із Жариною стрибає за паркан, лишає Жарину там, стрибає знову, забирає Мстиславу, стрибає

Вовк може носити двох дівчат по землі, але перенести через мури може лише ту, якій служить. Насправді більшість секретів Залізних Вовків, на жаль, втрачені, але цей зберігся. Дякую, що нагадали: про це треба сказати чіткіше.

Цитата:
для того часу це страшно. Найбільші втрати живої сили були через згубу крові, шок, анемію, ще й зараження.

Так, звісно :) Але якщо на око мешканки того часу рана несерйозна, то вона, очевидно, реально несерйозна. Найчастішими травмами того періоду були поранення кінцівок, і на археологічному матеріалі є свідчення того, що (принаймні, деякі) люди виживали після багатьох таких поранень. Ймовірно, тодішня медицина мала достаньо досвіду щодо протизапальних трав, впливу алкоголю (як антисептика), ефективності чистих пов'язок тощо. Можливо, з висоти таких знань Мстистава й оцінює рани Добрині, як неважкі. Очевидно, це чисельні поверхневі рани, без ушкодження магістральних судин. Такі поранення, за умови промивання і догляду, дійсно не несуть загрози для життя. Дружинники ж були професійними воїнами, які з дитинства привчалися до серйозних випробувань. Слабкі ж здоров'ям люди в ті часи, пробачте, не доживали до зрілості :?
Тому, безумовно, поранення часів середньовіччя небезпечні, але шанси вижити все ж дуже ненульові. На воєводі хороші (як на той час і озброєння) обладунки, і воєвода все-таки належить до вищого прошарку суспільства, має доступ до найкращої тодішньої медицини. Тож Добриня реально вижив :) Це історичний факт!

Цитата:
воно занадто швидко закінчилося

Мушу визнати: ця історія мала бути довшою, з розвиненими лініями другорядних героїв і наочнішою різницею між двома військами. Але ліміт, нічого не поробиш, та й жанр оповідання примушує лишати найголовніше. Проте цілком можливо, що після конкурсу народиться розширена версія "Ковалівни"! Дуже кортить розповісти, приміром, що накоїв боярин, який врятував Мстиславу :wink:

Дякую за відгук, дуже приємно і мотивуюче!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an003 Ковалівна і Залізний Вовк
СообщениеДобавлено: 30.09.2019 23:55 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 4
Цитата:
стільки раз сказано про цицьки, я вже сам захтів на них подивитися

Чом би й ні, шановний Прокрастинаторе! :wink:
Шо природньо, то прекрасно! :wink:


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an003 Ковалівна і Залізний Вовк
СообщениеДобавлено: 01.10.2019 22:50 
Не в сети
Постоялец

Зарегистрирован: 10.01.2019 20:24
Сообщения: 107
Динамічне, жваве і живе оповідання.
Обожнюю історичне фентезі, хоч не вмію такого писати.
Є і казкові елементи, і власне фентезійні, і гумору вистачає.
Успіху на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: an003 Ковалівна і Залізний Вовк
СообщениеДобавлено: 05.10.2019 12:46 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.09.2019 17:53
Сообщения: 367
Откуда: Долина Буревісника, там де Море і Сонце
Хороша дівчинка :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 14 ] 

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB