Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 28.03.2024 11:41

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 19 ]  На страницу 1, 2  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: an001 Притвор
СообщениеДобавлено: 22.09.2019 17:20 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4111
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обсуждение рассказа an001 Притвор


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an001 Притвор
СообщениеДобавлено: 24.09.2019 09:51 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 30.08.2019 17:29
Сообщения: 42
1. Не можу сказати, що твір мені не сподобався, але і захвату також не викликав.
Про хороше: попри те, що дій не так уже багато, все більше розмови, читати було не нудно. І немає відвертих орфо/грама-ляпів. Дійових осіб не багато, і всі вони більш-менш різні, але третій хлопець, як на мене, все одно був баластом - достатньо було скептика Іллі і легковіра Юрка (хоча Юрко і Андрій мені "склеювалися" в одну особу, тому зараз не певна, хто там був більшим легковіром).
Не сподобалося: прямі відсилки до Лавкрафту: набагато прикольніше, коли "пасхалки" сховані в тексті. Хто тямить - отримає додаткове задоволення, хто ні - нічого не помітить, але і задоволення від прочитання не втратить. Ігри словами, на мій погляд, не дуже вдалі - надто "товсто". А ще з логікою трохи нескладушки. Коли я ходила в похід в гори, нам чітко було сказано, що по темному ніхто нікуди не рипається, особливо в незнайомому місці. Бо краще бути трохи мокрим, але живим, аніж полізти невідомо куди і переламати собі кінцівки у незнайомих ямах чи печерах. А три доросли хлопці, для яких це явно не перший похід, як малі діти, лякаються дощику і лізуть у незнайому їм діру.
Загальне враження - задовільно.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an001 Притвор
СообщениеДобавлено: 24.09.2019 14:39 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 21.09.2019 19:30
Сообщения: 50
Вітаю, авторе.

Основні рекомендації Вам вже написали, то, може, я десь продублюю.
Оповідання бажано структурувати таким чином, щоб герої/читач дізнавались усе не прямим текстом, а під час розгортання сюжету самого оповідання. У Вас сюжет почався динамічно (зайшли до печери, дослідили її), а потім герої просто сидять і читач втрачає до них цікавість.
Другий момент - самі герої. Їх бажано більше персоніфікувати, чим відрізняються три хлопці крім того, що вірю/не вірю. Читачу потрібно трохи більше, щоб зацікавитись ними. І мені також врізалось в очі, що звичайні хлопці знають усе про все (і про культури, і про деталі творів Лавкрафта, і про австро-угорськіх вояків).
Щодо самої ідеї мені про гуцулів норм, але фантприпущення, як на мене, нічого не втратить без них і без згадки про Атлантиду. Для мене основна цікавинка - предтечі та їхні посіпаки.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: an001 Притвор
СообщениеДобавлено: 25.09.2019 14:14 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 9
Рожева Сойко і Бузковий драконе, спасибі вам за конструктивні відгуки!
Загалом, хлопці були студентами-істориками, тому такі підковані в різних сферах знань (ця публіка здавна читає багато і безсистемно :D ). Під час убгання твору в прокрустове ложе обсягу дещо довелося випиляти. Бачу, не зовсім те, що належало б :) .
А з рештою зауваг погоджуюсь, візьму на замітку.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an001 Притвор
СообщениеДобавлено: 25.09.2019 21:27 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 08.09.2019 23:33
Сообщения: 60
В принципі, підпишуся під вищесказаним.
З одного боку, є хороше: цікаві описи, динамічні моменти, несподівана поява дядька в печері, досить неординарний концепт (хоча його можна було б і "оскаржити", але це не применшує його цікавості)).
З іншого боку, до цікавого сеттингу бажано б придумати й захопливий сюжет, в якому інформація буде показуватися, а не розказуватися. У даному ж випадку склалося враження, що єдиною метою автора було завести героїв у печеру, щоб вони там послухали лекцію (а тоді ще отримали трошки погроз). "А скажіть нам, професоре!.. - і професор розповідає. На жаль, ця форма оповідання застаріла десь у часи Жуль Верна і зараз читається не дуже добре.
Поведінка героїв дивна. Без вагань зайти через невідому завісу - вчинок, який викликає недовіру. Можна було б зрозуміти, якби мова йшла про порятунок друга, який, приміром, провалився за завісу тощо. А для порятунку би треба було б пройти певний квест і дізнатися таємницю, й не отримати на блюдечку, а вирвати у антагоніста, і з жахом дізнатися, що ой, під Карпатами сплять Давні... Оце був би саспенс! :)
Крім того, хлопці миттєво роблять висновок про унікальність споруди і написів. Очевидно, герої дуже-дуже просунуті науковці, що спеціалізуються на давніх мовах і архітектурі і все-все про це знають. При цьому хлопці не бібліотечні хробаки, а достаньо спортивні, щоб ходити у трекінг горами, і... гм... достаньо намахані, щоб лізти у невідомі дірки. У мене особисто з такого набору ознак не складаються образи реальних людей :( Між хлопцями є суперечки і драматургічні конфлікти, і це добре :) Але самих хлопців немає. У них немає ніяких живих ознак, бекграунду, їм не співпереживаєш, і, відповідно, за них анітрохи не боїшся. Типу ну, і Ктулху з вами. А, може, когось з них вдома котик чекає? Чи кохана дівчина? Чи хлоп боїться принести зло у дім? Було б набагато цікавіше, якби автор чи авторка додали героям людських ознак і емоцій.

Також підпишуся під думкою, що лафкрафтівські пасхалки можна і треба би було заховати.

Шкода, бо цю історію можна було б розповісти набагато гостріше і захопливіше! Сподіваюся, що колись так і буде, і он там навіть пара моїх скромних і необов'язкових порад, як, приміром, це можна було б зробити.
Успіхів автору чи авторці!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an001 Притвор
СообщениеДобавлено: 26.09.2019 08:34 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Автор an001 писал(а):
Загалом, хлопці були студентами-істориками, тому такі підковані в різних сферах знань (ця публіка здавна читає багато і безсистемно :D ).

Це ж можна іронічно обіграти. Студенти завжди думають, що вони все знають. Але нічого нового на Землі знайти не можна. Бо все підкоряється не Ктулху, а великому та жахливому богу Опірмату.

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: an001 Притвор
СообщениеДобавлено: 26.09.2019 11:30 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 08.09.2019 23:33
Сообщения: 60
Птица Сирин писал(а):
Автор an001 писал(а):
Загалом, хлопці були студентами-істориками, тому такі підковані в різних сферах знань (ця публіка здавна читає багато і безсистемно :D ).

Це ж можна іронічно обіграти. Студенти завжди думають, що вони все знають. Але нічого нового на Землі знайти не можна. Бо все підкоряється не Ктулху, а великому та жахливому богу Опірмату.


Мені з цього бачиться уже зовсім інша (іронічно-загадкова) історія, в якій герої думають, що знайшли вхід до міста Ктулху, який от-от постане, а насправді усьому знаходиться якесь буденне пояснення. Проте воно з крихітним дефектом, на перший погляд непомітним, і (можливо) один з героїв, йдучи геть і підсміюючись х себе, оглядається на печеру - з легким сумнівом. А тим часом під горами ворушаться Давні, і їхня слуги, позбувшись непроханих гостей, починають ритуал... :lol:
Щось Літопис захопився, пробачте)))


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an001 Притвор
СообщениеДобавлено: 26.09.2019 17:34 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 9
Дякую за відгук, шановний Літописе!
Ваша правда - поведінка героїв дивна, бо чотири сторінки на початку довелося перетворити на чотири абзаци. Втім, за це мене вже похвалили, тож продовжуватиму в тому ж дусі :D .
Щодо порад - вони слушні, подумаю, що можна зробити.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an001 Притвор
СообщениеДобавлено: 28.09.2019 00:43 
Не в сети
Танцующий с бубном
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 22.01.2017 23:33
Сообщения: 1025
Откуда: Васильків
Ктулхіло. Шоггот вибрався з брами й мацаками перебирав до мене. А я закляк і стовбичив, як дурень, із відкритим ротом і недопалком в руці. Ось тоді шоггот інфернально прохрипів:
- Добриденько, вуйку, пригостите?
Я підпалив йому, ми затягнулися й почали мріяти разом.
Увага! Запитання: Що палив необачно Сагайдачний, якщо тютюн в Європу завезли лише в XVI столітті?


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an001 Притвор
СообщениеДобавлено: 28.09.2019 00:53 
Не в сети
Приживала

Зарегистрирован: 08.09.2019 23:33
Сообщения: 60
Прокрастинатор писал(а):
Ктулхіло. Шоггот вибрався з брами й мацаками перебирав до мене. А я закляк і стовбичив, як дурень, із відкритим ротом і недопалком в руці. Ось тоді шоггот інфернально прохрипів:
- Добриденько, вуйку, пригостите?
Я підпалив йому, ми затягнулися й почали мріяти разом.
Увага! Запитання: Що палив необачно Сагайдачний, якщо тютюн в Європу завезли лише в XVI столітті?


:D :D :D


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an001 Притвор
СообщениеДобавлено: 28.09.2019 09:11 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Треба написати оповідання з усіма персонажами конкурсу. Щоправда, це вже буде горор (якщо Сашко не братиме участь). :D

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: an001 Притвор
СообщениеДобавлено: 29.09.2019 11:32 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 05.09.2019 10:10
Сообщения: 29
Ніби й непогано, але ... Таке враження, що читаєш лекцію. А в нас конкурс оповідань, а не лекцій. А в оповіданні вітаються динамічний сюжет, яскраві персонажі, насиченість подіями... Бажаю авторові успіхів.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an001 Притвор
СообщениеДобавлено: 29.09.2019 13:17 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 9
Дякую, шановна Галичанко!
Автор уже збагнув, де дав маху. Наступного разу буде вам динамічна лекція :lol: .


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an001 Притвор
СообщениеДобавлено: 03.10.2019 21:56 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.09.2019 17:53
Сообщения: 367
Откуда: Долина Буревісника, там де Море і Сонце
Ну так, сама історія цікава, але, чому у вас персонажі описують словами один до одного те, що бачать навколо?


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: an001 Притвор
СообщениеДобавлено: 03.10.2019 22:17 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 9
Дякую за відгук, шановна Мавко! Мабуть, тому, що фокальний персонаж переважно Андрій, а краєвид із його дзвінниці надто вузький і фрагментарний. Але це не точно :D .


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 19 ]  На страницу 1, 2  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB