Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 20.04.2024 01:00

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 23 ]  На страницу Пред.  1, 2
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: am003 Демони Північного королівства
СообщениеДобавлено: 04.08.2019 14:43 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Дякую за відгук!
Та ще не факт, що дівчину втрачено назавжди. :wink:
Ефекти зілля бувають непередбачувані.
Якщо цікаво, то буду писати далі.
Успіху на конкурсі.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: am003 Демони Північного королівства
СообщениеДобавлено: 06.08.2019 21:27 
Не в сети
Домовой
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 06.07.2014 13:14
Сообщения: 579
Вітаю, авторе!

Я взагалі не зрозумів, нащо перша сцена була. Нє, ну зрозіміло, що трейлер, але ж все одно вона тут як п'яте колесо возу :D Без неї б у вас вийшла приємна легенька пригодницька оповідка. Так, нехай без особливого конфлікту, без глибокої ідеї, моралі, катарсису. Але з чудовим героєм. Він у вас дійсно класний вийшов.

Імена героїв різонули. Налаштовують на етнофентезі, якого немає.

Успіхів!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: am003 Демони Північного королівства
СообщениеДобавлено: 07.08.2019 09:43 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Дякую за коментар, Фантоме.
Спойлер для зацікавлення. Без нього половина читачів могла б до кінця й не дочитати. :mrgreen:
Щодо імен - не знаю, ну не Джоном Смітом назвати ж, наші Павло-Петро теж якось не дуже. :D
Янека я вже перейменував на Януша, а то у людей асоціації почали виникати з Януковощем. :mrgreen:
Успіху навзаєм!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: am003 Демони Північного королівства
СообщениеДобавлено: 07.08.2019 10:29 
Не в сети
Танцующий с бубном
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 22.01.2017 23:33
Сообщения: 1025
Откуда: Васильків
Януш - набагато краще :D


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: am003 Демони Північного королівства
СообщениеДобавлено: 07.08.2019 16:37 
Не в сети
Домовой
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 15.04.2013 20:55
Сообщения: 913
Надо-надо было убрать начало, которое не начало совсем. Во всяком случае, для рассказа. Ничего оно не добавляет к основному повествованию, только обманывает ожидания. Интересные дела: некоторые объём догоняют, дописывают, а здесь — всего-то «голову» надо было отрезать, чтобы сказать: ничо не знаю, такой вот у меня рассказ! :mrgreen:

Ну да ладно. В другой раз я бы посмотрела на это дело и ушла восвояси, не оставляя отзыва. Но написано так складно, так приятно за героем следить, что хочется чего-нибудь ляпнуть.

Не знаю, почему мне понравилось. Вроде бы, особого конфликта нет. Есть выбор героя, но особого преодоления — обстоятелств, самого себя или каких-то врагов я не увидела. Немудрено: это только начало пути, и начало живенькое такое. Я бы сказала, отличное начало.

Город напомнил Анк-Морпорк, кстати. Может, потому и понравилось: как-то по-Праттчетовски легко написано, читать интересно, юмор хороший. Почему-то очень насмешило:
Цитата:
Цікаво, вони репетирують, як актори репризи, чи це у них так само виходить?

Героя дразнят Тугодумом, но он отнюдь не тупенький. Ну, это понятно. Не особо интересно про тупеньких читать. Дело в том, что я не увидела в тексте подтверждения этого прозвища. С разбойниками он быстро управился, также достаточно быстро сделал выбор, кем становиться. А то, что не учился, не показатель.

История мира тоже интересная.

И да, хочется прочитать продолжение. Пешите исчо, как говорится. Этот не-рассказ я читала с бОльшим удовольствием, чем некоторые законченные истории.

И всё же... где там мои розги? Ах да, я забыла, я же против физического насилия. :lol:
Удачи с продолжением. Надеюсь, напишете книгу, как и обещали. :wink:

_________________
"Не куплю себе туфли к фраку, не буду петь по ночам псалом. Ничего, как-нибудь проживём"
Михаил Булгаков.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: am003 Демони Північного королівства
СообщениеДобавлено: 07.08.2019 19:37 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Безмежно дякую за коментар, Ларус!
Террі Пратчетт - геній. Звичайно він вплинув і на мою творчість. Десь на рівні підсвідомості це відбивається, коли пишу.
Книжка обов'язково буде - поки що в роботі лише другий розділ, та байдуже - до пенсії далеко! :mrgreen:
А якщо раптом трапиться диво, що колеги оцінять і потраплю до друку, то голову обережно відріжу, щоб не примушувати читачів сваритися. :D
Успіху на конкурсі й натхнення в творчості! :D


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: am003 Демони Північного королівства
СообщениеДобавлено: 10.08.2019 19:54 
Не в сети
Домовой

Зарегистрирован: 08.07.2012 18:53
Сообщения: 728
Цитата:
що стирчали з копиці вогняно-рудого волосся тільки додавали неземного шарму.

волосся, тільки

Цитата:
Двадцять років тому до сусідів з Північного королівства прийшла біда...
Наш старий король тоді швидко зметикував що до чого й швиденько спорядив чималий загін...
Почалась найкривавіша війна, ціною програшу в якій було само існування людства...

Задумайтесь — наскільки цікавіше читати про це, ніж про отаке: «Від селянського воза, що не знав слова «ресора», немилосердно болів зад».

Базовий принцип літератури, та й мистецтва загалом «Показувати, а не розказувати» у фентезі стає аксіомою. Особливо небезпечною є ситуація, коли автор детально описує малоцікаві речі, а от епічні діяння згадує побіжно.

Цитата:
Дивно. Я думав, що їх там усіх давно пошматували на пекельну вечерю.

Який ваш герой добрий, який чуйний. :)

Цитата:
батько суворо заборонив, мовляв

Краще поставити тире замість коми.

Цитата:
Можливо він має рацію

Можливо, він

Цитата:
Може варто було

Може, варто

Цитата:
то ж користі з неї було

тож

Цитата:
Щоправда я не був

Щоправда, я

Цитата:
хоч одним оком туди глянути, кажуть, там дівчата

глянути — кажуть

Цитата:
бо хоч робота в полі хоч важка й брудна

:!:

Цитата:
Де у місті книгарня я не знав

книгарня, я

Цитата:
публіки, - когось це могло відштовхнути. Та не мене – я

У багатьох місцях дефіси стоять замість тире. Це швидко лікується за допомогою функції «Знайти та замінити».

Цитата:
Кілька поглядів у мій бік і всі повернулись до своїх справ

бік — і

Цитата:
-Дозволите?

Пропущено пробіл.

Цитата:
а, може, просто забувся

а може

Цитата:
Тутешні служителі Триликого переважно неохайні, перебирають дерев'яні чотки й не мають такого пронизливого погляду. А ще не замовляють свинячі реберця зі слив’янкою, віддаючи перевагу дешевому темному елю під баранину з чорним хлібом.

Звідки сільському хлопцеві знати аж такі подробиці про містян?

Цитата:
Може це не монах ніякий

Може, це

Цитата:
Так ви монах чи..?

Так ви монах, чи?..

Цитата:
що тільки й знає як пеклом лякати.

знає, як

Цитата:
прицмокнув Язиком монах.

язиком

Цитата:
бо тато не розмови про них не йде

на розмови

Цитата:
Свіже повітря в місті поняття досить умовне.

місті — поняття

Цитата:
Може речі які зібрати треба?

Може, речі

Цитата:
туман,позадухтось кашлянув.

туман, позаду хтось кашлянув.

Цитата:
Може дати драла?

Може, дати

Цитата:
Прокурені легені точно не наздоженуть.

Що? Хто? Якщо ви мали на увазі, що голос незнайомця свідчив про давню звичку до тютюну, це треба було зазначити саме такими словами.

Цитата:
як актори репризи

Вітражі, компліменти, тепер «репризи»... Ваш герой точно сільський хлопець, що лише рік провчився в школі?

Цитата:
Тіло відкинуло на кілька футів і гепнуло на бруківку.

і воно гепнуло

Цитата:
Монах якось дивно крутнувся, присідаючи, з-під ряси вилетіла нога й вгатила тіні в живіт. Він спинився і впав навколішки.

Він — це хто? Монах? Тінь — то вона.

Цитата:
Пів століття тому

Півстоліття

Цитата:
намагались докопатись

Краще «докопатися», щоб не в риму.

Цитата:
Як не намагались церковники дискредитувати магів

Де він таких слів нахапався?

Цитата:
Там, у двох величезних портах влаштуватись було легше

портах, влаштуватись

Цитата:
Анабель??

Анабель?!

Цитата:
більшість наших ще спокійно дрімали в наметах, так і згоріли в них, не ставши до бою.

наметах — так

Цитата:
значить знає таки про конкурента.

знає-таки

Цитата:
Може Верес посприяв, а може черговий

Може, Верес посприяв, а може, черговий

Цитата:
Щоправда у мене були

Щоправда, у

Цитата:
Пане, Верес

Зайва кома.

Цитата:
Анабель ще довго стояла, безтурботно усміхаючись своїм думкам, потім зітхнула й повільно пішла до величної червоної вежі отримувати сувору догану від професора Варибора.

Звідки вашому герою знати про все це? Окрім того, що в одному абзаці суміщено розповідь від першої та від третьої особи, ще й прокол фокалу — див. /////.

Цитата:
монах чокнувся з батьком чарками.

монах почаркувався з батьком.

* * * * *

Що ж — читається легко, герой симпатичний, гумору багато, дія жвава. Але текст, що легко читається, може й легко забуватись, якщо в житті героя не буде справжніх трагедій та серйозних перепон. Зараз, незважаючи на всі розповіді про демонів, вони так і залишились десь там, дуже далеко. Майже 40 000 знаків — про те, як сільський хлопець вештається містом, балакає сам із собою, п’є, їсть, знову п’є, знову їсть, слухає балачки... Єдина екшн-сцена — бійка з волоцюгами на пару абзаців, що загалом не має відношення до головної ідеї. Вона потрібна хіба що задля того, щоб запроторити Добродума до в'язниці, аби зустріч із Анабель стала більш обгрунтованою.

Подальша дія буде набагато кращою, якщо оповідка на початку (про магічний ритуал) задасть тон усьому роману. Зараз вона більш цікава та насичена, ніж решта тексту. Маги, демони, війни, заклинання — треба всього побільше. І щоб герою нічого легко не давалося.

Цитата:
18. Задавайте персонажам четкие цели. Всегда. В каждой сцене. И создавайте препятствия к их достижению. Всегда. В каждой сцене. Если у фокального персонажа сцены отсутствует цель, создайте её или удалите сцену. Если отсутствует препятствие к её достижению, создайте его или удалите сцену.

20. Героя надо помучить! Мало просто загнать его на дерево. Пока он соображает, как же ему оттуда слезть, нужно кидать в него камнями.

«Советы авторам»


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: am003 Демони Північного королівства
СообщениеДобавлено: 11.08.2019 13:50 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 10
Дякую за детальний аналіз!
Все ж я правильно зробив, що виклав. Стільки слушних порад я б ні від кого не почув.
На свій захист скажу, що просто хотів у першому розділі познайомити читача з героями і світом, то ж дій там і справді не вельми багато - більше описів.
У наступних буде більше, а ближче до кульмінації взагалі екшн почнеться. :-)

Ще раз дякую! Успіху на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 23 ]  На страницу Пред.  1, 2

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB