Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 28.03.2024 16:49

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 18 ]  На страницу 1, 2  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: 024 Сет - планета буревіїв
СообщениеДобавлено: 24.01.2017 19:10 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4111
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обсуждение рассказа 024 Сет - планета буревіїв


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: 024 Сет - планета буревіїв
СообщениеДобавлено: 24.01.2017 22:06 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 11.05.2014 15:11
Сообщения: 191
Вітаю!

Сподобалась назва Вашого оповідання, вирішила прочитати його першим. Прочитала...

Сюжетно нагадало "Верховину" Желязни. Тільки там герої піднімалися вгору, а у Вас спускаються униз. Деякі інші збіги теж прослідковуються. :wink:

Багато пунктуаційних помилок, думаю, то каверзи Сета, певно, напустив піщану бурю у розділові знаки. Але виловлювати їх надто втомливо, тому — лише констатую.

Є певні логічні неув’язки. Наприклад, пишете, що доба дуже коротка. Міркую собі, що триває 10 годин (судячи з опису і моєї фантазії), але за 70 годин руху про це ні разу не згадуєте більше. Схоже, й самі забули про даний факт. А між тим, навіть під дією транквілізаторів, рух в нічний час дещо відрізняється від руху вдень. Певно ж, і бурі можуть стихати-наростати у силі...

Взагалі, як на мою думку, забагато зайвої деталізації, яка йде не на користь оповіданню. Наприклад, згадка про 26 століття йде не на користь ЗД-принтеру. Невже через 500 (!!) років технологія 21 століття буде такою примітивною, що не научиться друкувати геологічне спорядження? Це тоді, коли вже зараз за допомогою ЗД-принтерів майструють будинки, безпілотники, а найближчим часом будуть друкувати органи для трансплантації?..

Уточнення щодо Сетха зайве. Воно написане виключно для читача. Іноді здається, що Автор бачить картинку, але боїться за читача — що той її не бачить, — і тоді Автор поспішає все прояснити.

Нечіткий фінал. Читач розуміє, що геологи наткнулись на щось розумне... але що з того? Якось занадто обтічно Ви цю тему закриваєте.

Геологів образили незаслужено, мені боляче за цих благородних людей, яким Ви відмовили в інтелекті:
Цитата:
Чому ж ми не подумали про такий варіант, командоре?
– Тому що ми геологи, думання не наш козир

Хоч у "Перлини" друкуй. :mrgreen:

Ну й моє улюблене зауваження, хоч воно мене дуже засмучує. А що Ви також вважаєте, що український автор має писати про героя з іменем Джаспер і про віскі? Тоді для повноти картини вимірювання відстані має бути у милях, а не в кілометрах. Англо-американізуємося інтенсивніше!

Загальні враження мої такі.
Попри туман у тексті і піщані бурі, оповідання написано жваво, з гумором. Читається легко.

Успіху на конкурсі!

_________________
Будь оно все проклято, ведь я ничего не могу придумать, кроме этих слов: СЧАСТЬЕ ДЛЯ ВСЕХ, ДАРОМ, И ПУСТЬ НИКТО НЕ УЙДЕТ ОБИЖЕННЫЙ!

Братья Стругацкие


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: 024 Сет - планета буревіїв
СообщениеДобавлено: 25.01.2017 02:09 
Не в сети
Танцующий с бубном
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 22.01.2017 23:33
Сообщения: 1025
Откуда: Васильків
ДаО писал(а):
Уточнення щодо Сетха зайве.

Мені здається назва планети в честь лихого бога і благородне рішення друзів-геологів якби натякає, що хоч геологи не дають повторитися сценарію, що стався в Америці, але і не вони відкрили цю "Америку". Тобто, мабуть першовідкривачі планети також недаремно назвали її Сетом ;) Щоб відлякувала різних космічних туристів від їх друзів-аборигенів.

А зараз по тексту оповідання:

Цитата:
Врешті, шукати пригоди на свою п’яту точку в людей в крові, а можливо – в генах.

А можливо у п’ятій точці.

Цитата:
– Тому що ми геологи, думання не наш козир.
Тільки не обзивайте мене ідіотом, я і так геолог, а це нелегко.

І що вам зробили геологи, однако?

А так оповідання цікаве. Можливо не вистачає драйву, пардон, завзяття. Тобто, вибачте, завзяття. Але і основна мета, так зрозумів, була донести, що в першу чергу потрібно бути людьми, а не бізнесменами. Чи знову вибачте, геологами.

_________________
Нет русского мира, есть только русская война.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: 024 Сет - планета буревіїв
СообщениеДобавлено: 25.01.2017 12:20 
Не в сети
Танцующий с бубном
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.01.2011 11:11
Сообщения: 1688
Откуда: Черкаси, Україна
Цитата:
Двадцять кілометрів крізь піщану бурю, яка ніколи не вщухає.

:?:
Цитата:
Давалися взнаки не тільки тутешні півтора g

:?: :?:
Цитата:
Я вже порахував, якої товщини вона повинна бути, щоб отримати 20-кілометрову бухту прийнятної маси.

А її масу він прорахував? З урахуванням півтора g? І як вони її тягти будуть? :shock:
Десь була ще фраза про зменшення запасів. А як вони харчувалися? У скафандрах? :mrgreen:
Цитата:
Але ж це суперечить інструкції.

Отож, 20 км у пиловій бурі. Пішки. При півтора джі. Схоже, ГГ не просто не дотримуються інструкцій (що, до речі, дивно для профі), але й не дружать з головою.
Авторе, у вас якесь хибне враження про роботу геологів. І загалом, зеневажливе, що постійно підкреслюється самими ГГ.
До речі, скам"янілості вивчають палеонтологи, а не геологи.
Порада: коли пишеш про людей певної професії, варто з нею ретельно ознайомитися. Іноді ставити себе на місце героїв.
Щодо побудови твору: пригода зайняла у тексті менше місця, ніж філософські роздуми героя на початку твору. Це не дуже добре.
Робіть висновки.
Успіху на конкурсі.


,


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: 024 Сет - планета буревіїв
СообщениеДобавлено: 25.01.2017 17:11 
Доброго времени суток, автор.
Мне понравился рассказ, манера повествования, но... Но стало безумно жаль, что Вы не раскрыли загадку планеты и показали существ как мебель, безликий антураж. Как заманка к большему - работа весьма симпатична, как что-то полноценное, увы, не могу считать рассказ таковым.
Удачи и простите за то, что не возьму работу в верхние строки рейтинга.


Вернуться к началу
  
 
 Заголовок сообщения: Re: 024 Сет - планета буревіїв
СообщениеДобавлено: 26.01.2017 02:53 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 13.07.2013 16:33
Сообщения: 106
Транквилизаторы усыпляют и успокаивают, а не по 72 часа бодрствовать позволяют. Ещё я хотел сказать столько всего про этот рассказ... Но, наверное, не буду, раз автор сделал то же самое с небезынтересной вихревой формой жизни. Зуб за зуб, как говорится. :mrgreen:


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: 024 Сет - планета буревіїв
СообщениеДобавлено: 27.01.2017 17:57 
Не в сети
Домовой
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 14.04.2015 13:59
Сообщения: 851
Кумедне оповідання. На цьому конкурсі вже зустрічав одну оповідку в подібному стилі. Не ваших рук діло, авторе?
Нагадує придибенції Йона Тихого. Можливо, вам також варто написати з цими героями-геологами серію коротких замальовок?

_________________
Под маской добра часто прячется зло: никому не верь! Даже этому совету!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: 024 Сет - планета буревіїв
СообщениеДобавлено: 27.01.2017 19:07 
Не в сети
Домовой
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12.03.2016 15:43
Сообщения: 942
Откуда: Украина, Винница
Добрий вечір!
Вдало вибрав ту роботу, де вже багато написали. Самий лаконічно вбивчий коментар - від Владислава. Справедливо, але я не буду таким бескомпромісним. В роботі є своєрідний гумор (про себе шуткують геологи, підбадьорюючи цим себе - так теж можна). Є така-сяка атмосферність (не пилова). Ляпів справді багато. Але щось відмінне від найнижчої треба ставити.
Успіхів! :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: 024 Сет - планета буревіїв
СообщениеДобавлено: 27.01.2017 20:42 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
А мене сподобалося! І сюжет, і гумор, і відкриий фінал.
Вдалої гри, авторе!

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: 024 Сет - планета буревіїв
СообщениеДобавлено: 29.01.2017 13:42 
Не в сети
Танцующий с бубном

Зарегистрирован: 27.01.2007 18:48
Сообщения: 1780
Если правильно понял, космический приключенческий, в духе Дикого Запада. Добавить бы еще кактусы, револьверы... Герои в духе первопроходцев, похоже, контракт на изучение получили за "откат". Им и планета эта до лампочки, и отчет, и инструкции - абы денег отвалили в конце. И логика в конце - такая себе логика, может, эти "души забытых предков" могут за себя постоять, чего уж их сразу в "жертв" записывать? Но для ковбоев-первопроходцев, наверное, и правда логично.
Скорее, понравилось.
Спасибо.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: 024 Сет - планета буревіїв
СообщениеДобавлено: 31.01.2017 23:29 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 21.01.2014 21:17
Сообщения: 42
Откуда: Украина
Цитата:
Що вдієш, навіть у ХХVI столітті емоційність все ще притаманна людям.

А что, в 26 веке люди должны перестать быть людьми? Такое ощущение, что эта фраза нужна только для того, чтобы сказать, что речь идет о будущем.

Цитата:
А тут ще й планета з короткою добою. Недолюблюю я їх. Наш організм ніяк не пристосований до такого екстриму. Тільки щось зібрався робити – уже пора вечеряти. Тільки повечеряв – ліг подрімати – вставай – йди працюй. Але, як то кажуть: планети не вибирають.

Неубедительно. А на планете, где сутки будут длиться земной месяц, тоже будут по местному жить?

Вступление безбожно затянуто - первая треть текста уместилась бы в несколько абзацев. Описания, объясняловка... все в топку!

А с чего 3-Д принтер веревку-то сделал? Из воздуха? Так даже с воздухом проблемы...

Что я понял из рассказа? Что геологи в любой ситуации говорят: "Мы же геологи!". Это у них такой девиз-оправдание.

В целом, слабовато.

_________________
дг сер


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: 024 Сет - планета буревіїв
СообщениеДобавлено: 01.02.2017 15:49 
Не в сети
Приживала
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 18.01.2017 16:24
Сообщения: 92
Понравилось ))) Хотелось бы подробнее узнать, что это за существа -вихри и почему они решили помочь?. Но есть динамика. Начинаешь переживать, когда командор увидел Вихри. Но это лишь мое мнение. Удачи на конкурсе!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: 024 Сет - планета буревіїв
СообщениеДобавлено: 02.02.2017 19:02 
Не в сети
Постоялец

Зарегистрирован: 04.10.2016 17:16
Сообщения: 123
24 сет

Не полишало відчуття непереконливості...

Загубили вантаж? Наскільки цінний? То чому забирали потім "що під руку трапиться"? Чи можна було без того жити, летіти...?

1.5g... І вони почимчикували в скафандрах, та ще й візок потягли по піску... Невже?
А Ви, авторе, так пробували? Нести на собі додатково ще одну власну масу? Напр., важите 80кг. +скафандр, +кисень, вода, їжа... ел.живлення =100кг.мін. *1.5(тяжіння)=~150кг. І як успіхи? Як йшлось? По піску... Мені справді цікаво, бо я в поході намагаюсь носити 1/5...1/7... додатково. І це ж на Землі! І навіть так, це все ще недороге (відносно) спорядження.
Бо що менше нести, то краще. І навіть отак "ненапружено" – худну на ~1кг власної маси за тиждень походу... Бо таки важко...
А сила вітру. Яка? Яка густина повітря, маса, швидкість?

І найцікавіше. Пишете про геологів. З власного досвіду? І що, невже справді так легко спотворити рез.досліджень? І які то матиме наслідки? Напр., по зарплаті, по репутації? Чому цього не видно в оповіданні? Бо корисно було би не лише мимохіть згадати пожертву, а й описати наскільки саме вагомою вона є.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: 024 Сет - планета буревіїв
СообщениеДобавлено: 03.02.2017 10:43 
Не в сети
Танцующий с бубном
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 07.04.2015 08:18
Сообщения: 1056
Откуда: Новоград-Волинський
Сподобалося. Трошки гумору, трошки брехні заради вищого блага.
Читалося дуже легко.
Геологи вийшли колоритні.
Так, серія замальовок про їхні пригоди була б не зайва).
Успіху.

_________________
Хто чим багатий - тим і ділиться!
Протокол Угадайки 2020 https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: 024 Сет - планета буревіїв
СообщениеДобавлено: 04.02.2017 14:03 
Не в сети
Домовой
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 15.04.2013 20:55
Сообщения: 913
Чуть напомнило Лема. Юмор, лёгкость повествования — всё это есть. А конфликта нет. Интригу обозначили, но не раскрыли. Жаль, ведь вихри эти — любопытнейшая штука. В общем, они показались интереснее, чем приключения горе-геологов.
Но и так неплохо. Хотя, хотелось бы большего, конечно.
Удачи на конкурсе.

_________________
"Не куплю себе туфли к фраку, не буду петь по ночам псалом. Ничего, как-нибудь проживём"
Михаил Булгаков.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 18 ]  На страницу 1, 2  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 0


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB