Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 24.04.2024 00:40

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 22 ]  На страницу Пред.  1, 2
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: 017 На чужій землі
СообщениеДобавлено: 01.02.2017 19:01 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 7
Фурзикова писал(а):
А героев всё-таки следовало на прощанье посильнее напугать. Чтоб в другой раз думали. :)

Пані Фурзикова, дуже вдячний за відгук! Герої й так налякані далі нікуди, доводилося дбати про санітарний стан скафандрів :D .
Валентин Дрозд писал(а):
Не знайшов, що таке "озія".

Спасибі за вашу думку, пане Валентине! "Озія" - це "громада, громадина, махина".
Прокрастинатор писал(а):
А якщо вони самі будуть за мною гнатися?)

Шановний Прокрастинаторе, за рефлексіями про гонки між братами по розуму якось загубилася ваша думка про твір :-). А вона для Автора, повірте, дуже важлива.
Сильно_Грамотный писал(а):
І ще: назву «універсал» мали енергетичні пістолети у ранніх творах Головачова. Описи іншопланетян, їх корабля та будівлі також схожі на його фірмовий стиль. Це вшанування видатного майстра

Сильно_Грамотный, дякую щиро за детальний розбір польотів! Як завжди, слушно і по суті. Щодо окремих слів: "маглівниця" - ребриста пральна дошка, іншої назви я не знаю :D; "назадгуль" - "пятиться", задкувати гузном уперед :D . Стосовно корабля поблизу монументальної споруди - я незграбно висловився, він стояв не за нею, а з боку, протилежного від входу.
А "універсал" - не зброя, це універсальний інструмент розвідника, передусім дослідницький, хоч ним і можна захищатися. Раннього Головачова люблю не менше, ніж терпіти не можу пізнього, але косити під нього не випадає - можливість стати майстром цей пан бездарно профукав :D . До того ж, читав його ну дуууже давно, не пригадую, чи була там саме така зброя - от костюми-уніки пам'ятаю. А інопланетян я свідомо не деталізував, так що не знаю, на кого вони там схожі насправді...
Док писал(а):
Треба б розширити.

Спасибі за ідею, шановний Доку! Було б що розширювати :D .
Ліандра писал(а):
Оповідання розвеселило.

Дякую, Ліандро, значить, автор не дарма терзав клавішний інструмент! :D
Галина писал(а):
Классная история. Но это лишь мое мнение.

Дуже влячний за вашу думку, Галино!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: 017 На чужій землі
СообщениеДобавлено: 02.02.2017 01:11 
Не в сети
Танцующий с бубном
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 22.01.2017 23:33
Сообщения: 1025
Откуда: Васильків
Автор ad017 писал(а):
якось загубилася ваша думка про твір

Вона не загубилися, просто до сих пір прокрастинував її написати. Вибачте, будь ласка.

Дуже атмосферно. Співпереживав героям. Думав вже їм капець. Зараз зламають чи загублять мумію, і прийдеться комусь із двох героїв лягати назад її імітувати)

_________________
Нет русского мира, есть только русская война.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: 017 На чужій землі
СообщениеДобавлено: 02.02.2017 11:43 
Не в сети
Чечако

Зарегистрирован: 22.01.2017 13:29
Сообщения: 44
Непоганий твір. Зауваження - коли розвідники кажуть, що 'це споруда' я заплутався хто і що говорить. Також мені не вистачило опису живих прибульців та й герої майже не описані.
Чого цю планету трусило - не зрозуміло, можливо я неуважно читав.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: 017 На чужій землі
СообщениеДобавлено: 02.02.2017 16:05 
Не в сети
Чечако
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 21.01.2014 21:17
Сообщения: 42
Откуда: Украина
Цитата:
Скіппі ковтнув гірку слину. Хтозна, чи пощастить із цим артефактом саме їм. Розвідницька місія – аж ніяк не дослідницька. В них були чіткі інструкції. Раз уже люди дістали, нарешті, змогу дотягтися й до цього закутка світобудови, належало переконатися, чи варто витрачати неймовірні ресурси на його вивчення. Космос безмежний, усього не охопиш – доводилося розриватися між цікавим і ще цікавішим.


Что-то я запутался. Разведчики что разведывают-то на новой планете?
А заявление о том, что ресурсы тратят на то, чтобы разведывать интересное и еще интересней, выглядит очень неправдоподобным. Разве в космосе ищут только интересное, а не ресурсы и планеты, пригодные для жизни?

Цитата:
Приписи-бо недвозначні: провести попередні дослідження.

О, они уже не просто разведчики... Как быстро все меняется, однако!

Цитата:
– Раз нас заскочило коливання місцевої кори, землетруси тут звична річ.

Что за выводы такие? Разведчики такие разведчики...

Цитата:
Задля такого він ладен був віддати бодай і половину життя… фігурально висловлюючись, звісно.

Лишнее предложение. Начало говорит о том, что персонаж готов пожертвовать половиной жизни, концовка же предложения утверждает - что не готов. Так зачем это предложение нужно?

Я что-то не понял с расстояниями: громадина эта стояла далеко, дошли до нее разведчики на раз-два, причем пешком... У разведчиков в дальнем космосе кроме своих двух нет никаких устройств для перемещения на большие расстояния?

Величина сооружения передана плохо. Я не впечатлился, не прочувствовал ее. А ведь вокруг нее уже столько слов сказано.

Цитата:
приголомшені й зачаровані величчю незрозумілого творіння, притлумлені його потворною красою й доладною естетикою дикого хаосу міріадів деталей чи то декору, чи то функціональних елементів.

Ну очень размытое описание.

Цитата:
– Хіба може в розумній істоті бути стільки злоби?..

Складывается ощущение, что разведчиков берут прямиком из детсада. Ранее в тексте не упоминалось, что это очень гуманное будущее, а значит, автоматически, на него распространяются все реалии сегодняшнего дня. И эта фраза звучит, мягко говоря, не очень...

Цитата:
Певна річ, високорозвинена розумна істота не може бути злобним агресором.

А почему? Как ум и агрессия связаны?


Цитата:
– Що ж ми накоїли, га? – прошепотів він розгублено.
Неділько відмахнувся.
– Звідки ж нам було знати?

Хотя бы из инструкций.


В целом, не понравилось. Слишком много притянуто за уши, нет атмосферы, поступки персонажей вызывают удивление.

_________________
дг сер


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: 017 На чужій землі
СообщениеДобавлено: 02.02.2017 19:39 
Не в сети
Постоялец

Зарегистрирован: 04.10.2016 17:16
Сообщения: 123
17

Читалось, тримало увагу.

Але все якось дивно. Лазили, фотали і вже навіть труп винесли і тут, раптом, нізвідки, прибульці! То ж треба, як все збіглось у часі... :) Чи ж не краще було описати сигналізацію, чи невидиму запону на вході, яка реєструє відвідувачів?

+ поведінка і діалоги = якось "іграшково", чи що...

І в чому ж суть? Таки не можна красти чужі трупи? Чи можна, якщо не помітять? :) Чи навмисно бігати й шукати, що вкрасти, щоб знайти (таким сумнівним чином!) "братів по розуму"? ;)


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: 017 На чужій землі
СообщениеДобавлено: 04.02.2017 14:08 
Не в сети
Домовой
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 15.04.2013 20:55
Сообщения: 913
Очень понравилось описание планеты. Загадочное сооружение тоже интересно.
Всё хорошо в рассказе: и герои, и обстановка понравились. Но я совсем не верю, что исследователи могли совершить настолько глупый поступок.
Вообще, героев нужно драть как сидоровых коз. Непростительная легкомысленность. Постфактум-то они догадались, к чему вынос тела может привести, но сначала всё-таки полезли со своим уставом в чужой монастырь. Да ещё и с позволения начальства.
А может, там не паломничество вовсе? Может, они там оргии, кхм, устраивают? :D Я это к чему: получается, что культура инопланетян близка к нашей. Ну, чтобы легче объяснить идею, понимаю. Но было бы гораздо интереснее, если бы там было что-то отличающееся от наших традиций, которые человечество считает священными — получился бы яркий контраст.
Пожалуй, нерва не хватило. Загадка быстро разрешилась, землян пожурили и оставили в покое. И герои безалаберные, хотя и понравились.
А рассказ хороший. Удачи на конкурсе.

_________________
"Не куплю себе туфли к фраку, не буду петь по ночам псалом. Ничего, как-нибудь проживём"
Михаил Булгаков.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: 017 На чужій землі
СообщениеДобавлено: 04.02.2017 18:56 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 7
Прокрастинатор писал(а):
Дуже атмосферно. Співпереживав героям. Думав вже їм капець. Зараз зламають чи загублять мумію, і прийдеться комусь із двох героїв лягати назад її імітувати)

Дякую, Прокрастинаторе! Може, і прийдеться ще, хтозна :D .
Мандрівник писал(а):
Чого цю планету трусило - не зрозуміло, можливо я неуважно читав.

Спасибі за відгук, Мандрівнику! Ну, планета була молода, от її й плющило :) . З описами ще попрацюю, звісно.
Сергей87 писал(а):
В целом, не понравилось. Слишком много притянуто за уши, нет атмосферы, поступки персонажей вызывают удивление.

Сергей87, дякую за критику! Надалі працюватиму краще... намагатимуся, принаймні :).
Володимир писал(а):
Але все якось дивно. Лазили, фотали і вже навіть труп винесли і тут, раптом, нізвідки, прибульці! То ж треба, як все збіглось у часі...

Володимире, спасибі за зауваги! В кінці оповідання робиться спроба пояснити, чому так співпало. І потім, хто сказав, що там направду не було сигналізації? Просто герої її не помітили з переляку :D .
Ларус писал(а):
Но я совсем не верю, что исследователи могли совершить настолько глупый поступок.

Ларус, дякую за слушні зауваги! Розвідники хотіли як краще, а вийшло як завжди :D . Щодо схожості культур - зовсім не факт, це лише припущення одного з героїв. Хоча згоден, що саспенсу напущено замало :) .


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 22 ]  На страницу Пред.  1, 2

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB