Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 19.04.2024 14:14

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 36 ]  На страницу Пред.  1, 2, 3  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: ac022 Колонізація
СообщениеДобавлено: 31.10.2016 18:36 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 14
Пане Валентине, я прочитав і Ваш допис і визначення слова "пародія". Пару разів :)
Що можу з цього приводу сказати.
Можливо в оповідані й дійсно помилкою є акцентування уваги на Україні. Можливо керування необмеженим 0-трансом мало би бути в руках суттєво ширшої групи науковців. Щоправда неясно чи їм теж підійде українська національна ідея (виживання!) Але ця вимога Правил конкурсу здається не така вже й обов'язкова...

Але я залишаюсь при думці, що ні людина, ні корпорація, ні країна, ні Земля (люди) - не мають права тягнути щось іншопланетне (й потенційно смертоносне!) на Землю. Якщо увесь світ крім українців (чи японського генерала, який не хотів нападати на США; чи ще когось ???) думає інакше(?), то я би хотів, що 0-транс дістався саме тверезомислячим людям і поміж них і залишився.

В урізаному варіанті хай буде для всіх. Це корисно, бо притлумить винахідницький запал.
Але необмежений - лише для тих, хто спочатку думає (причому довго!), а лише потім робить.
Якщо всюди у світі є люди типу "сім раз відмір - один раз відріж" - то можемо з усіх збирати ядро Центру. Якщо ж ні...


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ac022 Колонізація
СообщениеДобавлено: 31.10.2016 19:31 
Не в сети
Домовой
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 12.03.2016 15:43
Сообщения: 942
Откуда: Украина, Винница
Автор ac022 писал(а):
українська національна ідея (виживання!) Ал
Ох, авторе, і що це за таку національну ідею придумали - "виживання". А я то, невіглас, думав, що Україну будуєм для того, щоб жити в ній, і жити добре. А те, що зараз твориться, не можна так прямолінійно у майбутнє переносити. Зараз в головах у людей бурди забагато, в "макітрах" щось вариться. Але воно таки колись "звариться", і тоді буде вже не так, як зараз. Вони, ці кляті періоди перемін, отак завжди крізь голови і проходять. З "макітр" все починається, ними ж закінчується. Ви яке майбутнє малюєте, таке і накличете. А Ви, пане авторе, у нашому з Вами майбутньому Землю на частини розібрали і кудись вивезли, та ще й не все. А потім ще й пишете, що не знаєте, чи людство знов на ті самі граблі не наступить. Отаке Ви для нас кличете. Тут вже і сміятись не хочеться. :(
Знаєте, що я Вам скажу, шановний, з усією повагою. З фантазією у Вас, взагалі, не бідно, але щось вона Вас не туди заводить, а за одно і нас, - читачів. Прогресивніше треба мислити, тоді на то й вийде. Краще Вам на пародію або на сатиру було погодитись.
А тепер я особисто кажу, що такого майбутнього я не хочу (вибачте), мені і на Землі зручно щось вибудовувати, і без 0-переходу упораємось. :wink:
Вам успіху на конкурсі, але не зі мною, бо мені (вибачте) в другу сторону. :roll:


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ac022 Колонізація
СообщениеДобавлено: 31.10.2016 20:44 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 14
Пане Валентине, дякую, що Ви змогли втриматись в межах літературної критики.

Землю теж люблю. Скільки і як зміг, стільки й врятував в оповіданні.

Вже маю цікавий конкурсний досвід (з мізером "завойованих" балів), тому не соромтесь і сміливо ставте свою обґрунтовану 1.

Вам теж успіхів, яких хочете :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ac022 Колонізація
СообщениеДобавлено: 02.11.2016 23:01 
Не в сети
Домовой

Зарегистрирован: 08.07.2012 18:53
Сообщения: 728
Цитата:
3хв

3 хв.
А взагалі-то: «три хвилини»

Цитата:
нарікають на "неджентельменську поведінку…"

Тут і надалі – не бачу сенсу у виділенні окремих слів курсивом.

Цитата:
Це вже здається в

Це вже, здається, в

Цитата:
і відмовилсь від подальшого

відмовились

Цитата:
американські, австралійські, …)

австралійські…

Цитата:
Здається хочуть перейти до формату

Здається, хочуть

Цитата:
вперто шукають по всьому світу прихильників вільного переміщення.

Я їх цілком підтримую. Незважаючи на «формат "(майже) всі проти України"»

Цитата:
– Та…

– Так…

Цитата:
Монголії, Гонкогу

Гонконгу

Цитата:
– Мабуть досить і таких.

Мабуть, досить

Цитата:
– Так це вона.

Так, це

Цитата:
І нової їм поки-що не даємо
у них поки-що менше.

поки що

Цитата:
Ми не хочемо, щоби наш винахід призвів

В Аскольда вже манія величі... :)

Цитата:
по-справжньому відчуваємо стан: "навколо лише вороги". Саме таким нині видається відомий нам Всесвіт.

Параноя прогресує.

Цитата:
не дозволимо і найменшої імовірності інфікування Землі.

Інфікування чим? Знову віруси, як у оповіданні «ac026»?
Це вкрай малоймовірно – через таке явище, як «видоспецифічність». На нашій планеті, після сотень мільйонів років співіснування різних таксонів живих істот, досі не існує збудників інфекцій, здатних перестрибнути бар’єр між типами. Тобто – однаково шкідливих для ссавців і для риб. Або, скажімо, для комах і для плазунів. Навіть міжвидові бар’єри, як правило, нездоланні. Що вже казати про іншопланетну живність, яка напевне відрізняється від земної.

Цитата:
доти не дозволимо і найменшої імовірності інфікування Землі. Хоч би й для гарантованого виживання України.

Не бачу логічного зв’язку між фразами. Як «інфікування Землі» могло б гарантувати «виживання України»?

Цитата:
І не вважаємо, що 1%, яким ми беремо як плату за транспортування

який (один відсоток)

Цитата:
І не вважаємо, що 1%, яким ми беремо як плату за транспортування, дає підстави звинувачувати нас у монополізмі.

Одноосібне володіння певною технологією, що унеможливлює конкуренцію – це і є монополія, розмір платні тут зовсім ні до чого.

Цитата:
за звичкою агітуть європейські колонії

агітують

Цитата:
Сподіваюсь українська колонія не підсунула

Сподіваюсь, українська

Цитата:
Всі ми пригадуємо як жителі найновішої колонії

пригадуємо, як

Цитата:
мабуть саме час сказати

мабуть, саме

Цитата:
на незначний час дію 0-транспорту мали вагомі причини.

0-транспорту, мали

Цитата:
А як Ви поясните
з Вашої точки зору?
ви Садівниця.

У прямій мові – з маленької.

Цитата:
Всі пригадують якими були жителі Блоку:

пригадують, якими

Цитата:
А іншопланетні здається не повинні впливати

іншопланетні, здається, не

Цитата:
Мабуть цей „не знав”

Мабуть, цей

Цитата:
А іншопланетні здається не повинні впливати на чужих для них людей?
– Мабуть цей „не знав” про такі свої обмеження.

А звідки Аскольд міг знати про це заздалегідь?

Цитата:
неможливості зачати другу, третю… дитину.

Навіщо три крапки?

Цитата:
Карантин на все

З маленької.

Цитата:
на все що йде

все, що

Цитата:
тупим і простим, як стародавні схеми метро

Дивне порівняння. Це, на вашу думку, «проста схема»?

Цитата:
Ми боремось не з тупим і простим, як стародавні схеми метро, вірусом. А з позаземним Розумом

Ще раз: звідки йому це відомо?

Цитата:
хто-зна

хтозна

Цитата:
то хто-зна яка ще зараза блукає

хтозна, яка

Цитата:
Й так поки їх хтось не "з’їсть".

так, поки

Цитата:
А що на Вашу думку буде з Землею?

що, на
думку, буде

Цитата:
Найімовірніше зараження.

Найімовірніше – зараження.

Цитата:
І от – нині вже можливо, що у напрямку Землі летять концентровані метеорні потоки з вірусами.

Вочевидь, їх швидкість набагато менша за світлову – інакше вони просто не загальмують у земному тяжінні. То скільки тисяч (мільйонів) років вони летітимуть?

Цитата:
звичайний 0-перехід для освітлення
замалою буде потужність світла.

До чого тут світло/освітлення?

Цитата:
бо хто зна як „вони” відреагують

хтозна, як

Цитата:
Може вже завтра з нього

Може, вже

Цитата:
Але звідки у того гіпотетичного Розуму, стільки невмотивованої агресії?

Зайва кома.

Цитата:
От тому мабуть

тому, мабуть

Цитата:
гіпер-активністю

гіперактивністю

Цитата:
третій, …сотий!

третій… сотий!

Цитата:
ведуча заусміхалась, і швиденько й незграбно „з’їхала” кудись „в зону комфорту”.

Що зробила?

Цитата:
Може тривога хибна?

Може, тривога

Цитата:
Нас мабуть так само

Нас, мабуть, так

Цитата:
важко було знайти як, наприклад

знайти, як

Цитата:
– Хто зна.

– Хтозна.

Цитата:
Може таке у нього

Може, таке

Цитата:
але от-тоді ми

оттоді

Цитата:
Схоже це послали по нас…

Схоже, це

Цитата:
Щоправда гори просіли

Щоправда, гори

Цитата:
вже як зможете без

зможете, без

Цитата:
Але все-одно:

все одно

Цитата:
Еее…

Е-е-е…

Цитата:
Та ніби-то ні.

нібито

Цитата:
Не може ж людство ще раз і на ті самі граблі…

Тобто – люди мають відмовитись від прогресу, аби не дратувати цей «розум»? Чи що?

* * * * *

Щодо структури: це мало схоже на оповідання. Сюжет начебто є, але подається лише через діалоги. Головний герой теж наче присутній, але в психологічному плані це порожнє місце. Ми анічогісінько про нього не знаємо, ми лише чуємо його слова.

Щодо ідеї: цікаво, але вкрай неприємно. Дуже шкода, якщо автор так бачить «національну ідею». Українці (в особі Аскольда) виглядають закінченими психопатами, що якимсь дивом отримали монополію на дещо важливе і тепер знущаються з усієї Землі, відверто демонструючи свою зневагу до решти країн.

Автор ac022 писал(а):
...Аскольд - радник, речник і т.д., але не цар.
ООН може протиснути власне рішення, якщо обґрунтує його. І змогло.

Якщо Аскольд – не цар, ООН має не «протискувати своє рішення», а просто віддавати накази.

Автор ac022 писал(а):
Накладення обмежень на використання свого винаходу -- то дійсно страшний диктат. Потрібно роздати не лише обмежений, а й повний телепорт всім і хай роблять що хочуть.

Отже, ви таки визнаєте, що головний герой позбавив мешканців Землі свободи – мовляв, вони не здатні користуватись нею як слід. Обмеження – для їх же користі.
Саме з цього зазвичай і починається диктатура. Саме так вона себе і виправдовує.

Напрошується пояснення всього, що відбувається: ніякого «позаземного Розуму», що поширює віруси, не існує; Аскольд – маніяк з диктаторськими нахилами, який таємно викликав зараження, коли інші нації почали надто активно виступати проти його влади. Це дало йому змогу спочатку виправдати свої дії, а потім – переселити людство на іншу планету, щоб створити там власну імперію.
Отепер усе зрозуміло. :)


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ac022 Колонізація
СообщениеДобавлено: 03.11.2016 00:48 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 14
Яке глобальне дослідження, пане Сильний!
Дякую. Матиму що вивчати... :)

На своє орфо-виправдання можу лише сказати, що авто-перевірки не мав.

Щодо того "як вони знали заздалегідь". На це натякає відсутність розумного життя на 3000 планет... От саме тому потрібні підозріливі люди для керування такими небезпечними технологіями.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ac022 Колонізація
СообщениеДобавлено: 03.11.2016 00:59 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 14
І ще раз: всі обмеження лише для самозахисту (винахідників). Чому всі не визнаєте такого простого права?


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ac022 Колонізація
СообщениеДобавлено: 03.11.2016 22:07 
Не в сети
Домовой
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 06.07.2014 13:14
Сообщения: 579
Гм... В мене враження якісь неоднозначні від оповідання. От здавалося б, я маю радіти з того, що нашим... ні отак - НАШИМ співвітчизникам належить таке досягнення. За це я справді радію. Але українці як світовий лідер чомусь мене непокоять. Певно, тут проблема не автора, а нашого політикума. Що у нашому політику (в жодному) я не бачу світового лідера, який ладен вирішувати за усіх, одноосібно нести тягар відповідальності.

Але до самого оповідання.

По суті, маємо оповідання одного героя. У якого, власне, розкрита лише одна риса характеру. Відтак він виглядає дещо штучним. От мені не вистачило його опуклості. Персоніфікованого антагоніста у Аскольда теж немає. Є Блок, є ООН, є Корея, але немає особистості. Мені, приміром, більше подобається читати про історії про особистість, а не про відношення між державами, блоками, об'єднаннями.

Втім, це лише мої смаки.

Успіхів!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ac022 Колонізація
СообщениеДобавлено: 04.11.2016 11:41 
Не в сети
Домовой
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 15.04.2013 20:55
Сообщения: 913
Я так понимаю, это рассказ-пародия на стереотипы? Иначе очень трудно воспринимать в будущем англов-колонизаторов, китайцев-коммунистов-которых-много, русских-«радиоактивный пепел» (тут я грустно усмехнулась, да)... Сложилось впечатление, что взяли абсолютно все стереотипы и, вместе с земной корой, сложили в рассказ. А ведь уже и нуль-Т вовсю пользуются. Мне видится, даже сейчас мир гораздо цветнее и многограннее. И хотелось бы надеяться, что в будущем ещё интереснее будет.

Репортажная подача событий показалась не очень выгодной. Читаешь-читаешь об этих бесконечных совещаниях, интервью, заседаниях, форумах... Годы проходят, а они всё совещаются. И только Аскольд вечен, и раздаёт справедливость. Ну... так тоже можно, но я согласна с коллегами: власть развращает. Если уж вы показываете, что все народы остались со своими недостатками, скажем так, то и Аскольда надо было делать живым человеком, а не своеобразной функцией. Он получился приложением к технологии, эдакой говорящей головой.

А вот вопрос о граблях понравился. У меня на него есть ответ, причём — отнюдь не положительный... Ну да ладно. Поживут-увидят.

Удачи на конкурсе.

_________________
"Не куплю себе туфли к фраку, не буду петь по ночам псалом. Ничего, как-нибудь проживём"
Михаил Булгаков.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ac022 Колонізація
СообщениеДобавлено: 04.11.2016 18:07 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 13.07.2013 16:33
Сообщения: 106
Цитата:
Розширене засідання ООН.
Представник англів:
– Шановні учасники. Остання хибна тривога коштувала Землі кілька трильйонів гривень.

Сплошные заседания и совещания - неживой текст. А то, что англы гривны считают, конечно, комично. Так им за брекзиты всякие! :D

Цитата:
Дуже допоміг старовинний земний ВІЛ.

Какой "весёлый" бред.

В общем, такая умозрительная история в обрывках диалогов. Если решаете так строить рассказ, то нужно в лепёшку разбиться, а диалоги сделать интересными. Тут же почти никакого конфликта в репликах нет, сплошные объяснялки. Фантастический элемент - даже не вторичен, а тысячеричен. Скучно, несмешно, проходим мимо.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ac022 Колонізація
СообщениеДобавлено: 04.11.2016 23:55 
Не в сети
Домовой

Зарегистрирован: 08.07.2012 18:53
Сообщения: 728
Автор ac022 писал(а):
Щодо того "як вони знали заздалегідь". На це натякає відсутність розумного життя на 3000 планет... От саме тому потрібні підозріливі люди для керування такими небезпечними технологіями.

Відсутність розумного життя перш за все пояснюється тим, що для його виникнення потрібні особливі, вкрай специфічні умови. А теорії щодо «позаземного Розуму, який розкидає пастки у Всесвіті» мають грунтуватись на конкретних фактах. Інакше це чергова параноїдальна «теорія змови».

Автор ac022 писал(а):
І ще раз: всі обмеження лише для самозахисту (винахідників). Чому всі не визнаєте такого простого права?

Таке питання некоректне. Нехай винахідники захищають себе як завгодно, це їхня справа. Але ж вони монополізували цю технологію та користуються нею на власний розсуд, нехтуючи думкою решти землян. То нехай переселяються кудись на Марс, якщо вони так бояться вірусів і так зневажають людей, що не хочуть дозволяти їм вільно користуватись телепортом. Або взагалі у іншу зоряну систему – про що згадується у фіналі. Однак цей винахід має належати людству – і крапка.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ac022 Колонізація
СообщениеДобавлено: 05.11.2016 20:07 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 14
Дякую за відгуки. Читати цікаво. :)

Про критику (ідеї, задуму, сюжету...)
І знову. Всім-всім-всім... :)

1) Щодо прогресу – відмовлятись не обов'язково. Але варто задуматись як він виглядатиме збоку і чи терпітимуть його "прибульці" (або Природа, або Всесвіт, ...) Більше у коротенькому оповіданні Шеклі „безіменна гора” (є укр.) А ще (щось наближене) у 3-му сезоні СтарТреку-Ентерпрайз (про "зінді").
2) Людського гг в оповіданні дійсно нема. "суперменів" – теж нема. Незамінного Арчера – так само. От-так склалось, що просто нікому витирати шмарклі й заплакане личко всьому людству. Треба самим. Проблема неабияк складна, а отже, її вирішують великі групи людей. Кожен свою частинку + спільне обговорення.
Можливо, гг – Природа. Вона й перемогла :) Кого перемогла? Та хоч би й суч.людство. Не подобається? Гуляйте лісом... :)
Хоча, перемога Природи – то таки краще для людини (якщо сама вона природня). Бо якщо й дійсно «лікар лікує, а Природа зцілює», то психотерапевти явно не впораються. Країни першого світу затято перевіряють це, але якось безуспішно...
3) І ще раз про т.з. "монополію". Приклади з історії. От США винайшли ядерну зброю (і, відповідно, енергетику). Невже вони повинні були її всім роздати? То чому ж Московія добувала все те шпигунством? Чому Іран нині не зміг створити яд.зброю, замучений санкціями? І чому всі у світі не обурились через таку "несправедливість"? Це як, диктатура? Чи тверезий ґлузд? А великі корпорації і їх винаходи – то теж диктатура? Чому вони все-все не розкриють і не роздадуть? :)

А щодо того, які висновки читач робить з цього оповідання – то це залежить лише від нього самого...
Хтось ніяких. Хтось свідомо берегтиме Природу. Інші в страху перед "прибульцями" або неіснуючим Аскольдом. :) Яка різниця? Головне, щоби подіяло, й таки берегли, поки є можливість зробити такий вибір...



І окремі відповіді.

До „Фантом”.
Укр.політики може колись стануть кращими. От, наприклад, народ буде не таким жадібним, перестане думати, що вища влада великої країни повинна(!?) працювати за мінімалку... От тоді й у політику хтось порядний-розумний піде...
Стосовно ж гг я писав вище. Та й у конкурсі більше половини оповідань де одна-дві людини все вирішують і визначають майбутнє. Вам є що почитати.

До „Ларус”.
Про стереотипи може й слушно. Китайці вже давно в режимі „одна родина - одна дитина”. Хто зна, може їм вже й не тісно. Зате є індуси...
І все-таки неясно, де (в чому) всі бачать багато-багато влади у Аскольда?

До „Владислава...”
„нема конфлікту в репліках”... А має бути? А якщо то цивілізовані, виховані люди, які стримують свої емоції?

До „Сильного...”
Які-такі специфіч.умови для виникнення розуму? Та подивіться стар-трек. Купа планет і всі заселені. Навіть б'ються за деякі.


І ще трохи про владу... От якщо виробник Вашого смартфона (планшета) обмежує функціональність, або перестає випускати оновлення, або взагалі зупиняє підтримку. Це зловживання владою?
Так і тут. Винахідник живе на Землі й не хоче щоб вільний телепорт працював в її напрямку. Всі хто хотів "волі" - відгребли її по-повній в межах Блоку. Потрапити туди було напрочуд легко. Причому разом з майном, житлом (цілим будинком, може й містом...)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ac022 Колонізація
СообщениеДобавлено: 05.11.2016 20:57 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 27.09.2016 13:24
Сообщения: 132
"До всіх..."
Панове, от сперечаєтеся ви дуже даремно.
Без зайвих слів скажімо - віддайте нам с кумом той телепорт. Ми швидко знайдемо йому застосування. Так же, куме?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ac022 Колонізація
СообщениеДобавлено: 06.11.2016 00:56 
Не в сети
Домовой

Зарегистрирован: 08.07.2012 18:53
Сообщения: 728
Автор ac022 писал(а):
Які-такі специфіч.умови для виникнення розуму? Та подивіться стар-трек. Купа планет і всі заселені.

Не розумію, до чого це. Ви вважаєте, що серіал «Зоряний шлях» - документальне кіно? :) Ні, тут як у отій рекламі: «Синку, це фантастика». В реальному житті все може бути навпаки.

Автор ac022 писал(а):
І ще трохи про владу... От якщо виробник Вашого смартфона (планшета) обмежує функціональність, або перестає випускати оновлення, або взагалі зупиняє підтримку. Це зловживання владою?

Знову некоректне питання. У мене є вибір між смартфонами (планшетами) багатьох різних виробників. У вашому оповіданні люди не мають вибору.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: ac022 Колонізація
СообщениеДобавлено: 06.11.2016 17:45 
Не в сети
Танцующий с бубном
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 07.04.2015 08:18
Сообщения: 1056
Откуда: Новоград-Волинський
Не дуже сподобалося.
Українці якісь сноби, (ну може ми трошки такі, але ж не настільки).
У нас же душа широка - поділитися.
Ну то таке.
Трохи здалося, що це щось гумористичне і легковажне. Не вистачило якогось драматизму, героїв не видно, тільки функції, для того, щоб передати ідею. Але ідея цікава. Люблю всякі штуки із 0-транспортуванням. А фінал із перенесенням земної кори прикольний.
Успіху.

_________________
Хто чим багатий - тим і ділиться!
Протокол Угадайки 2020 https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: ac022 Колонізація
СообщениеДобавлено: 13.11.2016 11:40 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 14
Сильно_Грамотный писал(а):
Автор ac022 писал(а):
Які-такі специфіч.умови для виникнення розуму? Та подивіться стар-трек. Купа планет і всі заселені.

Не розумію, до чого це. Ви вважаєте, що серіал «Зоряний шлях» - документальне кіно? :) Ні, тут як у отій рекламі: «Синку, це фантастика». В реальному житті все може бути навпаки.

Автор ac022 писал(а):
І ще трохи про владу... От якщо виробник Вашого смартфона (планшета) обмежує функціональність, або перестає випускати оновлення, або взагалі зупиняє підтримку. Це зловживання владою?

Знову некоректне питання. У мене є вибір між смартфонами (планшетами) багатьох різних виробників. У вашому оповіданні люди не мають вибору.



Якщо в реал.житті багато живих планет і нема розумного життя -- то це підозріло. Чомусь мені так здається. :) І треба бути обережним. І вже тим більше не підставляти під удар сторонніх.

Щодо техніки, то:
1) виробники конструктивно закладають обмежений строк служби(5-7p.);
2) а проти нахабних довго-користувачів використовують (всі -- ніби змовились) припинення обслуговування, несумісні оновлення, і навіть зд., розробляють програмні "гальма" для старої техніки якщо вона змушена ходити онлайн...

Де тут вибір?


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 36 ]  На страницу Пред.  1, 2, 3  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 3


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB