Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 28.03.2024 21:19

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 146 ]  На страницу Пред.  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: Кафедра Птицы Сирин
СообщениеДобавлено: 01.11.2015 19:20 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Останній сон
z010


Не знаю, що тут сказав би дідусь Фройд. Мені здається, його інші сни цікавили. :lol: Хоча українські приказки, що проскакують в оповідача, йому б, напевно, сподобалися.
Не буду торкатися технічних подробиць зореплавання, в яких не дуже розбираюся. Одне незрозуміло - хіба творці корабля не думали, як забезпечити його від зіткнення з випадковим космічним тілом при виході з підпростору? На такому рівні розвитку технологій це здається можливим.
У нас фактично дві пари героїв, так сильно персонажі відрізняються «до» і «після» того, як Жан опинився в рятувальному пристрої. Друзі по нещастю, котрі доживають останні години з киснем, і два сперечальника, які ніяк не порозуміються.
З цієї точки зору тема оповідання - вибір правильного рішення в безвихідній ситуації, а ідея - чи має право людина розпоряджатися долею іншого.
В цілому оповіданне сподобалося, однак епізод з довгими поясненнями Жана з приводу того, що з ним сталося, як діє рятувальний корабель, виглядає відвертою об'яснялкою читачу. Може бути, варто передати це іншими засобами.
Голос кібернетичного мозку, який зумів достукатися до людей уві сні, наяву чомусь заглох. Зрозуміло, що за нього тепер каже Жан. Але вважаю, що треба було йому «дати слово».
Фінал відкритий. Можна припустити, що все, що сталося - підсумок кисневого голодування або дії того самого «останнього сну». Але в такому випадку треба було дати якийсь більш конкретний натяк. Інакше незрозуміло, чому Рордан боїться увійти в коридор мобільного телепорту. Чому він думає, що там його чекає нове життя, що він вже не буде колишнім? Він, пілот корабля, здатного перетинати не менше фантастичний підпростір!
І радість Жана від здобуття нового статусу не зовсім обгрунтована. Так, він повернув собі зір. Він отримав можливості, небачені для фізичного тіла. Але ж він прирік себе на багатовікову самотність. Рятувальні місії будуть короткі, а весь інший час він залишиться замкнутий, сам з собою. Готовий він до цього?
Ще мені здається, що Рордан не став би довго роздумувати та сперечатися з Жаном - використати шанс на порятунок чи ні. Рордан суворий космічний вовк, у нього кисню менше ніж на годину. Тут хоч тушкою, хоч чучелом, а полізеш в цей коридор!

Удачі, авторе!

Ну і всім космічним мореплавцям присвячується...
http://www.youtube.com/watch?v=2zFgzI4Obpk

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Кафедра Птицы Сирин
СообщениеДобавлено: 01.11.2015 19:45 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 12
Щиро вдячний за сеанс психоаналізу! :D
В принципі, питань оповідання справді викликає більше, ніж відповідей, але відповідати на всі не вистачить ні обсягу, ні терпіння читача :D .
Щодо захисту корабля в мить виходу з "кротовини" - навряд чи це можливо практично, бо невідомо, з чим саме там можна зіткнутися. Та й саме зіткнення дуже малоймовірне (хоч і не виключене, як бачимо :) ).
Окрема дяка за муз. тему - люблю цей фільм, до речі. :D


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Кафедра Птицы Сирин
СообщениеДобавлено: 01.11.2015 19:53 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Батальон нерождённых
z028


Хороший рассказ. Я за последние полтора года узнала почти все слова из глоссария после текста. Лучше бы их, конечно, никому не знать. Рассказ подкупает достоверностью – как знанием военного быта, так и психологической правдой.
Тут нет научного обоснования того, как из будущего попадают в прошлое – в наше настоящее. Это не научная фантастика, а рассказ – притча. В финале бывшие противники мирно беседуют. Я пока что не могу такого представить. Но для рассказа это важно.

Нехай Марк та його побратими живими повернуться додому.
Дякую, авторе!

http://www.youtube.com/watch?v=g40B-qkBTjY

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Кафедра Птицы Сирин
СообщениеДобавлено: 01.11.2015 20:00 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Автор z010 писал(а):
Щиро вдячний за сеанс психоаналізу! :D
В принципі, питань оповідання справді викликає більше, ніж відповідей, але відповідати на всі не вистачить ні обсягу, ні терпіння читача :D .
Щодо захисту корабля в мить виходу з "кротовини" - навряд чи це можливо практично, бо невідомо, з чим саме там можна зіткнутися. Та й саме зіткнення дуже малоймовірне (хоч і не виключене, як бачимо :) ).
Окрема дяка за муз. тему - люблю цей фільм, до речі. :D

А я взагалі люблю "Острів скарбів".
Ви не читали, як Ден Сіммонс запросто звертається з позапростором в "Гіперіоні"? Раджу почитати!

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Кафедра Птицы Сирин
СообщениеДобавлено: 01.11.2015 21:57 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 11
Милая Птица Сирин, я знаю, что вы внимательный читатель, умный и чуткий критик. Дело в том, что я, кажется, уже знаю, каким (в общих чертах) будет ваш отзыв. Если вы захотите мне что-то сказать - я с большим интересом это выслушаю. Если же вам просто придётся отписываться, потому что есть моя заявка - думаю, это будет пустая трата вашего времени и труда. В общем, на ваше усмотрение.
Спасибо и простите за всё нехорошее. :D


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Кафедра Птицы Сирин
СообщениеДобавлено: 01.11.2015 22:08 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Ой :shock: Что это вы!
Вот, примите успокоительное, пожалуйста.

Изображение

Я никогда не отписываюсь, так что всё будет нормально!

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Кафедра Птицы Сирин
СообщениеДобавлено: 01.11.2015 22:48 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 17
Птица Сирин писал(а):
Нехай Марк та його побратими живими повернуться додому.

Дай їм боже!
Дякую, Птице Сирин!
І за відгук, і за пісню!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Кафедра Птицы Сирин
СообщениеДобавлено: 02.11.2015 21:49 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Відчайдух
z034


Я ховаю до блокнотика незнайомі слова. У цьому оповіданні їх виявилося багато, а два слова я навіть не знайшла в словниках. Це «з-підшару» і «набурмосилося». Автор, будь ласка, скажіть, що вони означають! Сама мова дуже сподобалася – соковита, точна. І лихий стиль викладу. Козацький бойовик про справжнього характерника.
Але я повинна лаяти, ви ж для цього мені рецку замовляли. Отже.
Головна проблема тексту, мені здається, в нерівновазі двох світів і двох головних героїв. Еррана ми бачимо, відчуваємо. І гіркота Еррана зрозуміло - його самого зрадили, а ім'я експлуатують. А ось героїня фінального епізоду і раптова, і загадкова. Про умови iспиту теж нічого не відомо. Якщо вихідні дані сюжету, персонажа, ступінь жорсткості реакції задає експериментатор, це одне. Якщо ж сама героїня вибирає віртуальний світ і будує поведінку, то вже зовсім інше. Персонаж не такий буде, з іншим характером. Поки що дівчина схематична, створює своєю появою тільки ефект «перевертиша». «Біля кулемета дівчина молода». Але ж звичайний перевертиш - це до образливого мало для такої проробленої першої частини.
Друге. Ступінь умовності і серйозності того, що відбувається. Вбивство невинного немовляти, зрада старого друга і помста колишнім соратникам - так загальними словами можна позначити епізоди першiй, химерно-фентезийной, частини. Якщо все це тільки «спiврозмова» перед прийомом на роботу в люстраційний комітет, то «звірства» повинні бути трішки несправжніми, а може, навіть і з більшим почуттям гумору.
Тому що, як мені здається, все-таки здоровий глузд і почуття міри - головні в роботі членів таких комітетів, а не вміння перевершити опонентів у цинізмі і жорстокості. Інакше швидко розвинеться «комплекс Швондера».

http://www.youtube.com/watch?v=uvixeSrM0RA

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Кафедра Птицы Сирин
СообщениеДобавлено: 02.11.2015 22:35 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Сторінка з життя
z021


Назва натякає на «документальний», не белетризований сюжет, з життєвою, а не літературною мотивацією. Або воно придумалося, коли текст був вже готовий?
Документальність, в принципі, вийшла. Але на користь чи нi?
Є головний герой, якого автор рекомендує по-різному - вчений, алхімік, філософ. Тобто так, як і було в житті. І є декілька «разових» персонажів на епізоди. А наскрізь сюжету я не бачу, тому що кожен наступний епізод не випливає логічно з попереднього. Немає зв'язку між сценою в суді, бесідою з домініканцем, авантюрою Ганса і фінальним епізодом з монахом-чортом. Вони всі самодостатні. З мозаїки життя реального Агріппи не вийшло скласти мозаїку сюжету. У життя свої правила, у літератури свої.
Створюється враження, що у Агріппи не внутрішні суперечності, а що він просто розкидається. У першій сцені він захищає «чаклунку» як справжній атеїст. А потім сам опиняється чаклуном. Потім, нібито, відмовляється від минулого під впливом смерті дружини, але тут же спростовує сам себе, заклятьем перемагаючи монаха-перевертня.
До речі, навряд чи на дружину так подіє поява демона, що навіть помре через це. Вже за роки життя з таким чоловіком вона, напевно, всяких собут... демонів встигла побачити.

http://www.youtube.com/watch?v=9TqzB6ZnKYE

Та й що сталося? Говорячи сучасною мовою, недобросовісний аспірант в відсутність наукового керівника пошкодив цінне обладнання, порушив техніку безпеки при роботі зі складним приладом, і загинув через нещасного випадку. Справа звичайна для шістнадцятого століття. І для двадцять першого теж, якщо чесно говорити.

У Валерія Брюсова є роман «Вогняний ангел», містика. Якщо не читали, раджу, захоплююча книга. Сам роман не про Агриппу, але там він не останній персонаж. Прокоф'єв написав оперу за мотивами, але я не буду давати посилання на ютуб. :D

І все ж, таємничий авторе, у чому ідея та цимес оповідання? Скажіть, будь ваша ласка, безпосередньо.
«Лише книга, яку він тримав, звалилася на Агрiппу, боляче вдаривши його у чоло кутом обкладинки».
Так що ж?

http://www.youtube.com/watch?v=UCTFSJbDFLM

Авторе, ви не образилися на легкий тролінг? ;)

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Кафедра Птицы Сирин
СообщениеДобавлено: 02.11.2015 22:43 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 14
Якщо Ви ще приймаєте заявки на розбір, то подивіться, будь-ласка, на оповідання "На межі".


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Кафедра Птицы Сирин
СообщениеДобавлено: 02.11.2015 22:46 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Автор z026 писал(а):
Якщо Ви ще приймаєте заявки на розбір, то подивіться, будь-ласка, на оповідання "На межі".

Добре!
z026 - №14

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Кафедра Птицы Сирин
СообщениеДобавлено: 03.11.2015 16:12 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 9
Як буде час і натхнення: http://rbg-azimut.com/contest/story.php?id=2114 :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Кафедра Птицы Сирин
СообщениеДобавлено: 03.11.2015 18:40 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Автор z013 писал(а):
Як буде час і натхнення: http://rbg-azimut.com/contest/story.php?id=2114 :)

Буде!
z013 - №15
Пісня Тінкана

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: Кафедра Птицы Сирин
СообщениеДобавлено: 03.11.2015 20:12 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 3
Красно дякую за розбір!

Зауваги слушні, особливо щодо
Цитата:
Головна проблема тексту, мені здається, в нерівновазі двох світів і двох головних героїв.


Стосовно «з-підшару», то тут питання скоріше до mozilla - чомусь залилося разом, хоча в тексті точно окремо. Містика, одначе :)

«набурмосилося» - теж саме, що й насупилося. http://sum.in.ua/s/naburmosytysja або http://www.slovnyk.ua/index.php?swrd=%C ... 2%C8%D1%DF


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: Кафедра Птицы Сирин
СообщениеДобавлено: 03.11.2015 20:44 
Не в сети
Доктор Зло
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.07.2011 11:36
Сообщения: 5660
Откуда: Зворотний бік Місяця
Автор z034 писал(а):
Красно дякую за розбір!

Зауваги слушні, особливо щодо
Цитата:
Головна проблема тексту, мені здається, в нерівновазі двох світів і двох головних героїв.


Стосовно «з-підшару», то тут питання скоріше до mozilla - чомусь залилося разом, хоча в тексті точно окремо. Містика, одначе :)

«набурмосилося» - теж саме, що й насупилося. http://sum.in.ua/s/naburmosytysja або http://www.slovnyk.ua/index.php?swrd=%C ... 2%C8%D1%DF

Красно дякую, друже!
Академічний словник у мене був тільки в pdf, і тільки на А - П.
Додала обидва словника до закладок.

_________________
Чому найважче у світі – це переконати птаха, що він вільний?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 146 ]  На страницу Пред.  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB