Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 28.03.2024 23:33

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 23 ]  На страницу 1, 2  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: y012 Дарунок
СообщениеДобавлено: 30.06.2015 17:03 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4111
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обсуждение рассказа y012 Дарунок


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: y012 Дарунок
СообщениеДобавлено: 01.07.2015 19:13 
Не в сети
Танцующий с бубном

Зарегистрирован: 20.01.2014 17:38
Сообщения: 1518
Сподобалося! Цікавий твір про зв'язок часів. НФ на межі містики з елементами східних та вітчизняних єдиноборств - гримуча суміш! :D Чомусь тепер таке мало пишуть, а тема-бо така благодатна!
До речі, маю питання: а чому могила була під брилою і без хреста? Начеб козаки православні християни. Сірко-он також характерником уважався, але похований був згідно з церковним обрядом.
Успіхів на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: y012 Дарунок
СообщениеДобавлено: 02.07.2015 09:26 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 12
ЧучундрУА писал(а):
До речі, маю питання: а чому могила була під брилою і без хреста? Начеб козаки православні християни. Сірко-он також характерником уважався, але похований був згідно з церковним обрядом.
Успіхів на конкурсі!

Щира дяка за відгук і побажання!
Щодо поховання.
Скажімо так: не хотілося, щоб козак виглядав набожним. Зі спілкування у реалі з сучасними послідовниками вчення характерників - вони зневажають церковників. Їх релігійність у минулому - під великим питанням. Характерники взагалі вважались язичниками і нащадками знищених християнами волхвів. Принаймні такі дані зустрічаються в багатьох джерелах, де пишеться про характерників. Є, наприклад, відомості про могилу характерника на Луганщині, в якій поховання якраз обличчям донизу. Залишки кам’яного хреста у задумі були, але потім прибралися. А загалом, в оповіданні спроба акцентувати увагу саме на часово-інформаційному полі нашого світу і людях, здатних його відчувати.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: y012 Дарунок
СообщениеДобавлено: 02.07.2015 12:48 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 20.04.2015 06:31
Сообщения: 13
Откуда: Черкаси
Клас))) читається на одному диханні! Цікавий сюжет, яскраві персонажі)
Захотілося і собі знову відвідати секцію карате у свого талановитого сенсея) :D
Успіхів на конкурсі)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: y012 Дарунок
СообщениеДобавлено: 03.07.2015 14:34 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 12
Фури, дякую за приємний відгук! І вам успіху!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: y012 Дарунок
СообщениеДобавлено: 03.07.2015 16:02 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 10.05.2014 22:05
Сообщения: 326
Написано - добре. Ідеологічно - не подобається. Козаки, звісно, історія і навіть славетна, але зараз творяться не менш, якщо не більш значущі речі аніж тоді. Не варто заганяти себе в гетто - пишіть про тепер і зараз.
Тим паче, що можна було б зробити "гойдалку" - нащадок допомагає предку - а потім той віддає борг. Але ж страшно таке писати, ні? Краще про історію, там все мохом поросло.
Строго кажучи, якби це я писав, то б "гойдалку" зроби потрійну підключивши туди ще й татарина з його нащадками і додавши конфлікт ворог в одному часі - бойовий побратим в іншому.
Пробачте, це особисте, до творів "пре козаків" я надто вже не байдужий.
До тексту претензій немає.
До логіки - загалом теж, окрім моменту про вищу расу. Почитайте чому Єва ніколи не зустрічала Адама, хоч такі й були - всі ми ведемо рід від одного чоловіка та однієї жінки.
успіхів.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: y012 Дарунок
СообщениеДобавлено: 03.07.2015 16:23 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 12
Чернідар писал(а):
Ідеологічно - не подобається. Козаки, звісно, історія і навіть славетна, але зараз творяться не менш, якщо не більш значущі речі аніж тоді. Не варто заганяти себе в гетто - пишіть про тепер і зараз.

Без історії минулого не буває ні "зараз" ні "потім". Якщо всі будуть писати лише про "зараз" - фантастика зникне. А ви, Чернідаре, ніби ж теж пишете в цьому жанрі? :). Ще: хіба історія Назара й Оксани - не тепер? Хоча - ні. Говоримо про майбутнє України. І хочеться сподіватися, що багато з того, що "твориться зараз" - тоді вже не буде.
Дяка за відгук!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: y012 Дарунок
СообщениеДобавлено: 03.07.2015 22:52 
Не в сети
Ёжик в тумане
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 17.01.2014 21:50
Сообщения: 2909
Откуда: З хутора близ Диканьки (Енеїдівка)
Зачепило!
І тема, і ідея, і сюжет. В самого нещодавно щось таке почало нафантазовуватися - про допомогу пращурам від нащадків. Щоправда, не про козаків.
Дякую за цікаве читання!
Заслуговує на дуже високу оцінку.
Маленький нюанс - дарунок від предка Василя (вміння характерника) в Оксани проявився задовго до цього випадку, а в Назара впевненість з'явилася лише після. Та нехай, може, бува й таке.

Успіху на конкурсі! :D

_________________
Добрий вечір, ми з України!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: y012 Дарунок
СообщениеДобавлено: 03.07.2015 23:28 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 12
Юлес Скела писал(а):
Маленький нюанс - дарунок від предка Василя (вміння характерника) в Оксани проявився задовго до цього випадку, а в Назара впевненість з'явилася лише після. Та нехай, може, бува й таке.
Успіху на конкурсі! :D

Вам теж успіху і дяка за добрі слова!
А Оксана теж щось отримала нині. Можливо, розуміння своїх здібностей, що теж немало.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: y012 Дарунок
СообщениеДобавлено: 04.07.2015 01:05 
Не в сети
Домовой

Зарегистрирован: 08.07.2012 18:53
Сообщения: 728
Цитата:
Безмежне море різнотрав’я, що цілий день змагалося із забіякою-вітром, нарешті заспокоїлось. Небо стало темно-блакитним і виразно відтіняло золотаве колосся хутірських ланів, котрі з’явилися з-поза виднокола.

Дуже красиво, але... як «хутірські лани» могли «з’явитися з-поза виднокола»? Вони рухались, чи що?

Цитата:
...кінь рушив уперед, зміщуючись трохи вправо.

Краще «...взявши трохи вправо». Зараз якось анахронічно.

Цитата:
Чи впораємосья самі?

впораємося

Цитата:
Саме щоб звикнути діяти тактично, я й записався на карате.

Чому не на шахи, або там страйкбол? Карате – складна і специфічна дисципліна.

Цитата:
Взагалі – підбите око

Кома замість тире.

Цитата:
Літо в розпалі, а Максимко знову нездужає, певно, перемерз, бавлячись на Дніпрі. Вночі палав, і хоч зараз температура вже нормальна, серцю неспокійно. Добре, що Антон заспокоює, мовляв, їдь, могила характерника – це ж фактично сенсація, така рідкісна знахідка, ще й на Хортиці. А ми, мужики, не пропадемо без мами, ми ж ого-го!

«Кто все эти люди»? Максимко – син головного героя? А Антон? Другий син і водночас спаринг-партнер?

Цитата:
– Яме! – чую голос сенсея. Він уже поряд. – Назаре, не спи!
Трясця! Завтра ж їхати на Хортицю

...трохи загадковий голос редактора у слухавці: «Оксано, ніяких лікарняних! Не цього разу. Для тебе це буде цікаво!».

Я вже нічого не розумію. Спочатку з’являється якийсь козак-вершник, дія відбувається у минулому. Потім ми перескакуємо у наш час, де якийсь Назар займається карате. Потім Назар має їхати на Хортицю, але туди чомусь їде якась Оксана. Це що взагалі?

Цитата:
Приїхали кажу!

Приїхали, кажу!

Цитата:
Крім того – сьогодні маю стати свідком тестування новинки науки – розробленого київським інженером Мамаєм унікального приладу для генетичної експертизи – «Геноскану».

Надто багато тире. Замість першого і останнього – кома.

Цитата:
Власне, саме тому редактор і дає мені оригінальні завдання, як ось ця поїздка на Хортицю – чекає «смачної» науково-містичної історії – того, що робить наш журнал популярним серед читачів.

Замість першого тире – двокрапка. Або крапка, і далі нове речення.

Два тире у одній фразі вживаються тоді, коли треба виділити, виокремити частину речення. Наприклад: «Він дійсно не знав цього – хіба що здогадувався у глибині душі, – і тому отримана звістка так його вразила».

Цитата:
Розвідаєм, що там коїться

Розвідаємо

Цитата:
– Доброго дня. Оксана? – перепитую, начебто в «куполі» може бути якась інша жінка.

Знов нічого не розумію. Оксана перепитує сама себе?

Цитата:
– Привіт. Давай відразу на «ти», – вона усміхається і простягає руку.
І що робити? Потиснути чи поцілувати? Вирішую просто акуратно взяти правицю журналістки в свою п’ятірню.
– Давай. Я – Назар.

Існує правило: у оповіданні повинен бути лише один фокальний персонаж, себто головний герой. На мій погляд, воно не абсолютне, але у вашому складному випадку – вкрай актуальне. Хоча б позначте перед розділами, хто виступає фокальним персонажем у даній ситуації.

І ще:

«12. Определитесь с точкой зрения (POV). Как можно раньше дайте знать читателю, в чьей голове вы находитесь. И оставайтесь в данной голове всю сцену. Это правило к вам не относится, если вы уже Великий и Выдающийся, в каковом случае можете поступать как хотите. Но суровая правда жизни состоит в том, что, хотя большинство читателей не разбирается в литературных тонкостях, они все любят читать понятные книги, а не путаные».

Цитата:
Втім, по фігурі не скажеш – всі «випуклості» і «впадинки» на своєму місці.

«Я помню все твои трещинки, о-о...»

Цитата:
– Ну… офіційна наука… Від різного шаманства стільки шкоди було…
– А від науки – тільки користь?

Так, звісно.

Цитата:
Усі наукові відкриття принесли людству мир, злагоду, щастя?

Якщо люди не можуть розпорядитися такими знаннями як слід, то в цьому винні вони самі, а не вчені.

Цитата:
Кров – сакральна структура, суть води. А вода – носій інформації, тому здавна люди нашіптували різне на воду. Пам’ятаєш – вода жива та вода мертва?..

А чого урінотерапію не згадали? :D

Цитата:
Інколи присутність тих, хто сотні років спить у землі під нашими ногами, буває настільки сильною, що, здається, мить – і зможу їх побачити чи про щось спитати. Та віддаль у часі надто велика…

:idea: Зараз виявиться, що отой Василь – пращур Оксани.

Цитата:
...З голосів, коли перегукуються незрозумілою мовою.
Чужі заквітчаному пейзажеві, колоритові українського села...

Або без абзацу, або друга фраза починається з «Вони чужі...», «Ці люди чужі...».

Цитата:
Тінями пройдуть повз татарву, вріжуть горлянки невидимими руками, песиголовцями вгризуться у смердючі шкури... А от самому...

Незрозуміло, чому з такими можливостями характернику потрібен ще хтось. Якщо Василь здатен вбивати на відстані, чимось на зразок телекінезу – йому що п’ятнадцять, що п’ятдесят. Кількох порішити – решта злякаються і втечуть.

Цитата:
...смерть.І

Пропущено пробіл.

Цитата:
Пістолі не допоможуть – надто тісно. Доки вистрілить в одного – порубають. Василь почав поволі прокручувати шаблю, малюючи лезом у повітрі сяючі візерунки.

А як же «вріжуть горлянки невидимими руками»?

Цитата:
– Це наш пращур. Спільний пращур. Розумієш? Я відчула…

Я вгадав! :!: :D

Цитата:
І… звісно, можеш мені не вірити, але тепер я знаю: ці козаки, характерники, могли відчувати не лише духовний спадок пращурів, але й торкнутися свідомістю своїх нащадків.

Канцелярит. Не уявляю таке у звичайному спілкуванні. Вирази на зразок «духовний спадок пращурів» доречні лише у передвиборчій агітації чи виступі міністра культури.

* * * * *

Добре написано. І мова, і сюжет. От тільки плутанина із фокальними персонажами. І... передбачуваність. З цим складніше.

Передбачуваність буває різна. Інколи це зумовлено особливостями жанру. Поціновувачі з захопленням дивляться/читають бойовик, заздалегідь знаючи, що головний герой усіх переможе, і навіть здогадуючись, як. Або мелодраму, здогадуючись, що в кінці він помре, а вона за ним сумуватиме (чи навпаки), але разом вони бути напевне не зможуть, бо так тут заведено. Аякже. Традиції.

А от від оповідання, де згадується і наука, і містика, хочеться чогось особливого. Більш хитро закрученого. Зараз – все стає ясно вже після згадки про «Геноскан». Несподіванкою стало лише те, що Назар – теж нащадок характерника. Але це – не та деталь, яка змушує стрибати від захвату.

Та ще й пафос на додачу.

Тому – схоже оповідання з зимового конкурсу «Правильний вектор» мені сподобалось більше.

P. S.:
Згадалося ось це чудове оповідання Лаумера. І ось це.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: y012 Дарунок
СообщениеДобавлено: 04.07.2015 08:16 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 12
Щодо руху ланів: рухався козак на коні, а лани "спливали йому назустріч" :)
Щодо великої кількості персонажів: головними є Назар і Оксана, події подаються з їх точок зору. Козак є зв'язуючою ланкою
Щодо вмінь характерника: думки козака (врізань голими руками :wink: ) - то одне, а реальність, навіть для характерника - трохи інше :wink:
Загалом: у зауваженнях багато слушного - тож все проаналізується і врахується.
Дякую за відгук!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: y012 Дарунок
СообщениеДобавлено: 05.07.2015 00:13 
Не в сети
Домовой

Зарегистрирован: 08.07.2012 18:53
Сообщения: 728
Автор y012 писал(а):
Щодо великої кількості персонажів: головними є Назар і Оксана, події подаються з їх точок зору. Козак є зв'язуючою ланкою

Взагалі-то я зазначив не «велику кількість персонажів», а плутанину з вибором фокального персонажу. Це зовсім не одне і те саме.
Читач повинен одразу розуміти, хто є хто. Згодом він і сам розбереться, звісно, але враження буде зіпсовано.
Зараз на початку оповідання складається враження, що мова йде про людину з роздвоєнням особистості – вона поперемінно вважає себе то хлопцем, то дівчиною. :D
Як я розумію – ви ще не читали матеріали, на які я посилався. Не затягуйте з цим. :!:


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: y012 Дарунок
СообщениеДобавлено: 05.07.2015 14:50 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 12
Сильно_Грамотный писал(а):
Читач повинен одразу розуміти, хто є хто. Згодом він і сам розбереться, звісно, але враження буде зіпсовано.

Була думка підписувати пункти, що йдуть від різних авторів: Козак Василь, Назар, Оксана. Але до цього не дійшло, бо ніби нормально персонажі вгадувалися.
Сильно_Грамотный писал(а):
Як я розумію – ви ще не читали матеріали, на які я посилався. Не затягуйте з цим. :!:

Вже поспішати нікуди. До наступного конкурсу далеко :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: y012 Дарунок
СообщениеДобавлено: 10.07.2015 11:39 
Не в сети
Танцующий с бубном
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 07.04.2015 08:18
Сообщения: 1056
Откуда: Новоград-Волинський
Багатошарове, мозаїчне оповідання - розумійте, як хочете - я так віжу! Хе-хе! Скажу лише, що це комплімент, а не зауваження. ;).
Гарно, ненав"язливо, без зайвих розмусолювань
Дуже сподобалося, герої глибокі та об"ємні. Ідея цікава і ооригінально вплітає в себе і науковість і містицизм. Я навіть утруднююсь сказати НФ це чи фентезі :) Науково0фантастичне фентезі чи фентезійно-наукова фантастика. Це я теж так віжу. :lol: :lol: :lol:

_________________
Хто чим багатий - тим і ділиться!
Протокол Угадайки 2020 https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: y012 Дарунок
СообщениеДобавлено: 11.07.2015 13:42 
Не в сети
Постоялец
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 14.02.2015 01:04
Сообщения: 105
Откуда: UTC + 2
Дякую за чудовий фантастичний твір з елементами містики. Мені таке до вподоби.
Успіху.

_________________
Здесь могла быть моя подпись.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 23 ]  На страницу 1, 2  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB