Титул НОВОСТИ ЖУРНАЛЫ И КНИГИ "АРГОНАВТИ ВСЕСВІТУ" О КОНКУРСЕ РБЖ-АЗИМУТ REAL SCIENCE FICTION ФОРУМ ПОИСК
Текущее время: 24.04.2024 09:09

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 9 ] 
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: w015 Старий знайомий
СообщениеДобавлено: 25.01.2015 18:28 
Не в сети
Site Admin

Зарегистрирован: 08.01.2007 11:46
Сообщения: 4129
Откуда: admin @ rbg-azimut.com
Обсуждение рассказа w015 Старий знайомий


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: w015 Старий знайомий
СообщениеДобавлено: 26.01.2015 13:42 
Не в сети
Танцующий с бубном
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 26.01.2011 11:11
Сообщения: 1688
Откуда: Черкаси, Україна
Хороше оповідання, класична космічна фантастика, легко читається.
Ідея повернення героя у минуле для виправлення своїх помилок не нова, тому цікавість до твору залежить від якості виконання. Якість на висоті :)
Є кілька зауважень, чи, скоріше, запитань до автора.
Цитата:
– І ось я тут. Не буду пояснювати, як саме відбулась подорож у часі – зараз це не має значення.

Е ні, авторе, має! Для мене, як для читача. Інша справа, якби це був роман, можна було б сподіватися на наступні пояснення, була б приємна інтрига. В оповіданні хочеться завершеності. Ну, хоча б кількома штрихами дали натяк. Тим більше, оповідання можна класифікувати як НФ.
Ще: герой може подорожувати у часі. А у просторі? Схоже, теж? Як він зник зі своєї каюти? Чи у повноваженнях капітана обходити систему безпеки корабля? Одним словом, надто вже ГГ виглядає суперменом.
Загалом, оцінка за оповідання буде висока. Дякую за приємне читання.
Успіху на конкурсі!


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: w015 Старий знайомий
СообщениеДобавлено: 26.01.2015 23:56 
Не в сети
Танцующий с бубном

Зарегистрирован: 20.01.2014 17:38
Сообщения: 1518
Сюжет, звісно, "старий знайомий" :D . Із другого боку, є вічні сюжети, які описуватимуть, поки існує людство. Твір заряджений вірою в людину й позитивом, за що, певна річ, дяка авторові! Таке не може не подобатися. Удачі!


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: w015 Старий знайомий
СообщениеДобавлено: 29.01.2015 13:59 
Не в сети
Доктор фантастики

Зарегистрирован: 27.01.2012 00:12
Сообщения: 1144
Откуда: Оттуда
Цитата:
На чільному місці з’явилось зображення, передане з рубки керування. Дан напівлежав у масивному кріслі

Бедолага.Сложную работу делаешь. а тебя ещё и публике демонстрируют.
Цитата:
Система прийняла мене за нього, бо я – це і є він. Тільки з майбутнього. Сканер не враховує вікові зміни однієї і тієї ж особистості.

Вообще-то, мне кажется, профессионал бы понял скорее.
Цитата:
У попередньому варіанті корабель загинув

но
Цитата:
Мені вдалося повернути корабель додому

Так погиб корабль или нет?
Цитата:
Ти маєш оголосити повну евакуацію. Вивести людей звідси на рятувальному модулі. У тебе є для цього усі повноваження.

А капитан в происходящем совсем не принимает участия? У него декоративна функция?
Цитата:
Тепер у нього буде інше життя. Щасливе

То есть все заслуги приписали Дану.
Парадокс - я так поняла, ну их, парадоксы эти.

Идея совсем не новая, но подана хорошо. Сначала было тяжело читать: девушка смотрит на одного, говорит с другим... Дальше нормально.
Я бы ещё постаралась сильнее обыграть интересные странности в работе системы безопасности.
Неплохой рассказ.
Удачи.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения: Re: w015 Старий знайомий
СообщениеДобавлено: 29.01.2015 21:26 
Не в сети
Авторитет

Зарегистрирован: 10.05.2014 22:05
Сообщения: 326
Цитата:
Несеш варту

недоладна конструкція, варто переформулювати
Цитата:
Ставний красень у формі пілота, що бездоганно сиділа і дуже йому личила
переписати
Цитата:
Ліда провела його поглядом, але її очі наче магнітом тягнуло до дивної людини.

переписати
пояснення про міжпрості нефункціональне. його можна викинути, всі сприймуть як данність те, що кораблі мандрують підпростором, міжпростором, гіперпростором та А-континуумом. 90% читачів цей абзац пропустить
Цитата:
У нас служать тільки найкращі.
служать чи працюють? Корабель військовий?
Так, авторе, а розкажіть, як так вийшло, що назва корабля українська, а екіпаж англійський?
Невія... Азимов розпалює люльку.
Цитата:
«Хочеш мене побачити? Приходь. Я чекаю».
бачити
Цитата:
Коли Ліда провела рукою перед сканером та промовила вголос код доступу, вони безгучно роз’їхалися в боки.

крута система безпеки - говорити код влогос. Авторе, як ви це собі уявляєте? Чому не набирати? для "картинки"? Про "проведення рукою" те саме - навіщо ускладнювати? Контактні сенсори секюрніші.
Цитата:
Пристрій у його руках ледь помітно завібрував.
якщо пристрій у чужих руках вібрує так, що це бачить сторонній - це не "ледь помітно". ви бачили як ледь-ледь вібрує мобілка в чужих руках?
Цитата:
– Ти божевільний? Хочеш усіх нас занапастити? – Ліда вже не приховувала неспокій. – Ти усвідомлюєш, що коїш?
це офіцер безпеки? фігассєєєє... питання на засипку - як би мав діяти професіонал? та автоматично, про протоколу безпеки. виникла така-то ситуація - зробити те то й те то. Негайно!
отже, хроноклазм. Не нова ідея, але цікава. Реалізація теж не нова.
твір - хороший середняк, більшість помилок можна поправити, але відстуність новизни - не дуже.
Втім, свою аудиторію він знайде.
Успіхів.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: w015 Старий знайомий
СообщениеДобавлено: 30.01.2015 04:33 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 2
Усім подяка за увагу до твору і добрі побажання :).

Щодо вказівок:

Док писал(а):
Цитата:
– І ось я тут. Не буду пояснювати, як саме відбулась подорож у часі – зараз це не має значення.

Е ні, авторе, має! Для мене, як для читача. Інша справа, якби це був роман, можна було б сподіватися на наступні пояснення, була б приємна інтрига. В оповіданні хочеться завершеності. Ну, хоча б кількома штрихами дали натяк.

А що ж тут пояснювати? У майбутньому винайшли машину часу. Він її вкрав (купив, позичив) і повернувся у минуле. Розповідати про це – часу немає, та й на ситуацію це ніяк не вплине.

Док писал(а):
герой може подорожувати у часі. А у просторі? Схоже, теж? Як він зник зі своєї каюти? Чи у повноваженнях капітана обходити систему безпеки корабля? Одним словом, надто вже ГГ виглядає суперменом.

Так і має бути, адже він з майбутнього. За кілька десятиліть техніка зробила крок уперед. Він може легко обдурити систему стеження і все таке.

Фурзикова писал(а):
Цитата:
На чільному місці з’явилось зображення, передане з рубки керування. Дан напівлежав у масивному кріслі

Бедолага.Сложную работу делаешь. а тебя ещё и публике демонстрируют.

Шоу маст гоу он...

Фурзикова писал(а):
Цитата:
Система прийняла мене за нього, бо я – це і є він. Тільки з майбутнього. Сканер не враховує вікові зміни однієї і тієї ж особистості.

Вообще-то, мне кажется, профессионал бы понял скорее.

Вы имеете в виду Лиду? Она не профессионал в области путешествий во времени. Трудно поверить в подобное, тем более предположить это самому.

Фурзикова писал(а):
Цитата:
У попередньому варіанті корабель загинув

но
Цитата:
Мені вдалося повернути корабель додому

Так погиб корабль или нет?

Да, это ошибка. Будем считать, что вторая фраза выглядит как «Мені вдалося повернутися додому».

Фурзикова писал(а):
Цитата:
Ти маєш оголосити повну евакуацію. Вивести людей звідси на рятувальному модулі. У тебе є для цього усі повноваження.

А капитан в происходящем совсем не принимает участия? У него декоративна функция?

Подразумевается – Лида может имитировать внезапно возникшую угрозу, чтобы все, включая капитана, в это поверили.

Чернідар писал(а):
Цитата:
Несеш варту

недоладна конструкція, варто переформулювати

Дивне зауваження. Так завжди казали і кажуть. Навіть погуглив:

«Ти СОТНЯ СВЯТА із синів України Ти варту небесну несеш За вільну, єдину, міцну Україну» - звідси
«Ми тримаємо довірену територію, несемо варту, патрулюємо блокпости» - звідси

Можете запропонувати свої варіанти формулювання.

Чернідар писал(а):
...переписати

Мені і так подобається :D.

Чернідар писал(а):
пояснення про міжпрості нефункціональне. його можна викинути, всі сприймуть як данність те, що кораблі мандрують підпростором, міжпростором, гіперпростором та А-континуумом.

Без цього пояснення читачу буде важко зрозуміти наступні події. А ближче до кінця темп прискорюється, і читати лекції немає часу.

Чернідар писал(а):
Цитата:
У нас служать тільки найкращі.
служать чи працюють? Корабель військовий?

Служба – не армійський термін.

Чернідар писал(а):
Так, авторе, а розкажіть, як так вийшло, що назва корабля українська, а екіпаж англійський?

Питання недоречне. Дія відбувається у космічному майбутньому, про земні нації та країни взагалі не йдеться. І з чого ви взяли, що «Ліда» - англійське ім’я?

Чернідар писал(а):
Цитата:
«Хочеш мене побачити? Приходь. Я чекаю».

бачити

Погугліть – і знайдете багато прикладів саме такого висловлювання.

Чернідар писал(а):
Цитата:
– Ти божевільний? Хочеш усіх нас занапастити? – Ліда вже не приховувала неспокій. – Ти усвідомлюєш, що коїш?
це офіцер безпеки? фігассєєєє... питання на засипку - як би мав діяти професіонал? та автоматично, про протоколу безпеки. виникла така-то ситуація - зробити те то й те то.

Вона не могла рухатись через силове поле.

Чернідар писал(а):
Цитата:
Коли Ліда провела рукою перед сканером та промовила вголос код доступу, вони безгучно роз’їхалися в боки.

крута система безпеки - говорити код влогос. Авторе, як ви це собі уявляєте? Чому не набирати? для "картинки"? Про "проведення рукою" те саме - навіщо ускладнювати? Контактні сенсори секюрніші.

Якби я написав, що вона набрала код і притулила долоню до сканера, ви б зауважили, що це страшний примітив для техніки майбутнього (пригадую деякі ваші коментарі з минулого конкурсу). Вам аби до чогось причепитися :D.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: w015 Старий знайомий
СообщениеДобавлено: 30.01.2015 12:56 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 21.01.2015 22:43
Сообщения: 11
Идея-сюжет не блещут новизной, но рассказ понравился. :D Вы в моем топе


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: w015 Старий знайомий
СообщениеДобавлено: 31.01.2015 03:23 
Не в сети
Искатель приключений

Зарегистрирован: 01.01.1970 03:00
Сообщения: 2
Кудрявый писал(а):
Идея-сюжет не блещут новизной, но рассказ понравился. :D Вы в моем топе

Спасибо :)


Вернуться к началу
 Профиль Отправить email  
 
 Заголовок сообщения: Re: w015 Старий знайомий
СообщениеДобавлено: 01.02.2015 15:55 
Не в сети
Авторитет
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 20.01.2013 06:46
Сообщения: 266
Откуда: Самара
Простенько и классично, но в целом довольно мило. :)

_________________
Тенденция, однако...


Вернуться к началу
 Профиль  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 9 ] 

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Русская поддержка phpBB